بررسی و مقایسه وضعیت باتری گلکسی اس۸ با گلکسی اس۹ سامسونگ

برای شما هم سوال است که چقدر طول می کشد تا باتری اس۹ و اس۹+ به طور کامل شارژ شوند و چقدر طول می کشد تا کامل خالی شوند؟ طبق اطلاعاتی که به طور مستقیم از سمت سامسونگ منتشر شده است، اعداد و ارقام در خصوص پرچمداران جدید، خیلی با نسل قبلی خود، یعنی گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس تفاوت ندارد. این موضوع خیلی هم جای تعجب ندارد، چرا که باتری گوشی های نسل جدید، دقیقاً مشابه با نسل قبل است و گلکسی اس۹ و اس۹ پلاس به ترتیب باتری ای با ظرفیت ۳۰۰۰ و ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعت دارند.

 در ادامه این مطلب مقایسه خواهیم داشت بر عملکرد باتری گوشی های نسل جدید و قدیم، بر طبق اطلاعاتی که از سوی سامسونگ منتشر شده است. البته مسلماً آزمایشات واقعی و استفاده از گوشی درک بهتری از وضعیت باتری آن به ما خواهد داد، اما در شرایط فعلی تنها به اطلاعات سامسونگ استناد می کنیم.

مقایسه گلکسی S9 و گلکسی S8

مصارف باتریگلکسی اس۹گلکسی اس۸
پخش MP3 با AOD روشنبیشتر ۴۸ ساعتبیشتر ۴۴ ساعت
پخش MP3 با AOD خاموشبیشتر ۸۰ ساعتبیشتر ۶۷ ساعت
پخش ویدئوبیشتر ۱۶ ساعتبیشتر ۱۶ ساعت
اینترنت وایفایبیشتر ۱۴ ساعتبیشتر ۱۴ ساعت
اینترنت ۳Gبیشتر ۱۱ ساعتبیشتر ۱۱ ساعت
اینترنت LTEبیشتر ۱۲ ساعتبیشتر ۱۲ ساعت
مکالمهبیشتر ۲۲ ساعتبیشتر ۲۰ ساعت

همانطور که مشاهده می کنید، بزرگترین دستاورد گلکسی اس۹ در هنگام پخش موسیقی و زمانی است که قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن (Always On Display) خاموش باشد. با وجود روشن بودن این قابلیت هم اس۹ از نسل قبل خود کمی بهتر عمل میکند. اما به طور کلی تفاوت خیره کننده ای بین این دو نسل مشاهده نمی شود.

 

مقایسه گلکسی S9+ و گلکسی S8+

مصارف باتریگلکسی اس۹ پلاسگلکسی اس۸ پلاس
پخش MP3 با AOD روشنبیشتر ۵۴ ساعتبیشتر ۵۰ ساعت
پخش MP3 با AOD خاموشبیشتر ۹۴ ساعتبیشتر ۷۸ ساعت
پخش ویدئوبیشتر ۱۸ ساعتبیشتر ۱۸ ساعت
اینترنت وایفایبیشتر ۱۵ ساعتبیشتر ۱۵ ساعت
اینترنت ۳Gبیشتر ۱۳ ساعتبیشتر ۱۳ ساعت
اینترنت LTEبیشتر ۱۵ ساعتبیشتر ۱۵ ساعت
مکالمهبیشتر ۲۵ ساعتبیشتر ۲۴ ساعت

مقایسه گلکسی اس۹+ و اس۸+ پلاس هم نتیجه مشابهی با گلکسی اس های معمولی داشت. بیشترین تفاوت این دو گوشی هم در زمان پخش موسیقی است و می توان گفت که در زمینه وب گردی و پخش ویدئو کاربران لزوماً تجربه برتری در هنگام استفاده از اس۹+ در مقایسه با اس۸+ نخواهند داشت.

وب سایت سامسونگ هنوز مشخص نکرده است که این نتایج مربوط به چیپ ست اسنپدراگون ۸۴۵ است یا اگزینوس ۹۸۱۰٫ نسخه جهانی کهکشانی های جدید با چیپ ست ساخت سامسونگ ارائه می شود و نسخه ای که در آمریکا موجود خواهد با با چیپ ست اسنپدراگون کوالکام. باید دید که کدامیک از این دو چیپ ست مصرفه باتری بهینه تری دارند، هر چند که طبق بنچمارک های لو رفته، نتایج آنها چندان تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت.