حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر در بیش از ۱۰۰ میلیون موبایل تا سال ۲۰۱۹

حتما شما هم به یاد دارید چون مبحث حسگر اثرانگشت خیلی قدیمی نیست و آیفون ۵ اس آغاز کننده آن به شکلی که امروزه می شناسیمش بوده است. پس از آیفون ۵ اس این که تصور کنیم آیا موبایل ما هم روزی حسگر اثرانگشت خواهد داشت، کمی سخت بود چون اولا شما باید یا یک پرچمدار می خریدید یا اگر خیلی عجول بودید فقط آیفون شما را ارضا می کرد. حالا می توان بدون شک گفت که حداقل از هر ۱۰ موبایلی که طراحی و ساخته می شود، ۹ عدد آن ها حسگر اثرانگشت را حتما دارند. حالا مبحث حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر هم همین است، اینکه موبایل آتی شما حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر داشته باشد شاید کمی اغراق گونه به نظر برسد اما ممکن است! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا این احتمال را بررسی کنیم.

به گزارش IHS Markit ممکن است تا سال ۲۰۱۹ شاهد تولید ۱۰۰ میلیون موبایل با حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر باشیم. همچنین پیش برای سال جاری تعداد ۹ میلیون دستگاه موبایل با این فناوری پیش بینی شده است. حقیقتا اینکه آیا این عدد محقق می شود یا نه به این بستگی دارد که بازیگرهای اصلی صنعت تلفن همراه بخواهند از این فناوری استفاده کنند یا خیر. در حال حاضر فقط ویوو و هوآوی آن هم در مدل های محدود با تولید بسیار محدودتر این فناوری را استفاده کرده اند. خب قطعا با این تعداد دستگاه شما نمی توانید انتظار تحقق پیش بینی ۹ میلیون دستگاه سال ۲۰۱۸ را هم ببینید چه برسد به پیش بینی ۱۰۰ میلیون دستگاه سال ۲۰۱۹!

بازیگرهای اصلی بازار یعنی سامسونگ و اپل در حال حاضر هیچ محصولی با این فناوری ندارند و آنطور که به نظر می رسد اپل نخواهد داشت که این شرایط برای سامسونگ روی احتمالات پیرامون گلکسی نوت ۹ می چرخد! اگر گلکسی نوت ۹ با حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر ارایه شود هم انتظار نمی رود که پیش بینی سال ۲۰۱۸ تحقق پیدا کند و باز دوباره حتی اگر گلکسی اس ۱۰ هم این فناوری را داشته باشد به تنهایی برای رسیدن به ۱۰۰ میلیون دستگاه کافی نیست و خب به هر حال موسسه IHS Markit اینطور فکر می کند. آن ها معتقدند چون ویوو و هوآوی از این فناوری استفاده کرده اند پس این ترند روز به روز جذاب تر می شود اما ما فکر می کنیم این عددها برای موبایل هایی دارای بریدگی نمایشگر، در مدت خیلی کوتاه تری به تحقق بپیوندد چون اپل این ترند را آغاز کرده است نه ویوو و هوآوی!