تکنولوژیک نیوز

ترفند فعال کردن کیبورد ایموجی‌ها در آیفون

افزایش محبوبیت کیبوردها بدان معناست که شما بیش از همیشه راه برای ابراز احساس خودتان هنگام فرستادن پیام اینترنتی دارید. جدا از صورتک‎ها، شما به ایموجی حیوانات، غذاها، پرچم‎ها و غیره هم دسترسی دارید. اما اگر نتوانید به ایموجی‎ها دسترسی پیدا کرده و ارسال‌شان کنید چه فایده‎ای دارد؟

شما به آسانی می‏توانید کیبورد ایموجی را به آیفون یا آیپدتان اضافه کنید تا جذابیتی ویژه به پیام‎هایتان ببخشید.

چطور کیبورد ایموجی آیفون را فعال کنید؟

هر آیفون و آپیدی می‎تواند به ایموجی‎ها دسترسی پیدا کند، ولی ابتدا باید کیبورد را روشن کنید. بدین منظور، مسیر زیر را دنبال نمایید:

۱_به Setting>General>keyboard بروید.

۲_گزینه‎ی Keyboards و بعد هم  Add new keyboard را انتخاب کنید.

۳_در طول لیست اسکرول کنید و به دنبال Emoji بگردید و روی آن ضربه بزنید.

۴_وقتی بر روی آن ضربه بزنید، کیبورد ایموجی به لیست کیبوردهای قابل استفاده‌تان اضافه خواهد شد.

۵_می‎توانید همین پروسه را برای اضافه کردن زبان‎های دیگر به کیبورد یا فعال کردن کیبوردهای دانلودی‎تان دنبال کنید. کیبوردهای دانلودی‎تان در بالای این لیست قرار خواهند گرفت.

حال که این کیبورد را فعال کردید چطور میتوانید از آن استفاده کنید؟ ساده است و شما می‏توانید از آن در هر برنامه‎ای که می‎توانید تکست یا متن بنویسید بهره ببرید:

۱-بر هر فیلدی که می‌شود متن وارد کرد ضربه بزنید. یکی از جاهای مناسب می‎تواند برنامه‎ی پیام رسان یا همان اس‌ام‌اس باشد.

۲_بر روی کیبورد پیش‌فرض، کلیدی بین ۱۲۳ و کلیدهای دیکته است که یک چهره‎ی خندان روی آن دارد. اگر بیش از ۳ کیبورد نصب داشته باشید این دکمه به شکل یک کره خواهد بود. برای تغییر به  کیبورد ایموجی روی آن ضربه زده یا با طولانی مدت نگه داشتن روی آن، گزینه‎های دیگر مرتبط با کیبورد را بالا بیاورید.

۳_به دنبال ایموجی‌‏هایی که می‏خواهید در متن‌تان بگذارید بگردید. درست مانند برنامه‌‏های پیام رسان مثل تلگرام، این جا هم ایموجی‏‌ها برای راحت‎تر انتخاب شدن دسته‎بندی دارند. ایموجی‎ مد نظرتان را پیدا کرده و برای وارد کردن روی آن ضربه بزنید .

جایگذاری و پیش بینی ایموجی‎ها

وقتی دارید پیامی تایپ می‏کنید، اگر به کیبورد ایموجی سوئیچ کنید می‏بینید که یک سری کلمات هایلات می‏شوند . این یعنی برای عنوان کردن آن کلمه، یک ایموجی مرتبط وجود دارد و شما می‎توانید با زدن بر روی آن دکمه، کلمه را با ایموجی‎اش جایگزین کنید.

با استفاده از ویژگی پیش‌بینی متن هم اگر کلمه‎ای تایپ کنید که ایموجی مرتبط به آن وجود داشته باشد، شناسایی شده و ایموجی در نوار پیش‏بینی  کلمه ظاهر می‎شود و شما با زدن بر روی آن به آسانی می‎توانید اضافه‌اش کنید.

کیبوردهای ایموجی جایگزین برای آیفون و آیپد

اگر در ارتباط با استفاده از ایموجی‏‌ها در کیبورد، امکانات و سفارشی سازی‎های بیشتری می‏خواهید می‏توانید کیبوردهای معروفی مانند Emoji> وSwiftmoji  را دانلود و فعال سازی کنید.