دیدن اجزای واقعی شیائومی Mi 8 اکسپلورر در نسخه شفاف آن

در چند سال گذشته تولیدکنندگان محصولات مختلف نسخه‌ای از محصولات خود را روانه بازار کرده‌اند که در آن اجزای داخلی دستگاه را می‌توان از طریق قاب شفاف مشاهده کرد. دسته‌های کنترل بازی و حتی خود کنسول‌ها نمونه‌هایی از این موارد هستند. انجام این کار در بین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند نیز تا حدودی رواج پیدا کرده است؛ تا جایی که شیائومینسخه‌ای شفاف از گوشی می ۸ اکسپلورر را روانه بازار خواهد کرد. البته ظاهرا این هندست با این طراحی خاص به اهداف مورد نظر شرکت چینی دست پیدا نخواهد کرد.

Mi 8 اکسپلورر دارای پنل پشتی شفافی است که از میان آن می‌توان اجزای داخلی دستگاه را مشاهده کرد. این قسمت در واقع بسیار زیبا است، اما اگر تا به حال تصاویر یا ویدیوهای مربوط به باز کردن گوشی‌های مختلف را دیده باشید، خواهید دانست که اجزای داخلی به این زیبایی نیستند و برخی از آنها در جایی که در این گوشی قرار گرفته‌اند، تعبیه نمی‌شوند. این نگرانی‌ها منجر به آن شد که کاربران نتیجه‌گیری کنند چیزی که با آن به عنوان بخش‌های داخلی گوشی مواجه هستیم تقلبی بوده و احتمالا یک برچسب باشد.

DSC_1045 نسخه شفاف شیائومی Mi 8 اکسپلورر اجزای واقعی این دستگاه را نشان نمی‌دهد!

در همین خصوص شیائومی تصمیم به پاک کردن اذهان عمومی گرفت و در گفت‌وگو با سایت The Verge بیان کرد چیزی که مشاهده می‌کنید برچسب نیست و دستگاه واقعا شفاف است. همچنین گفته شد اجزایی که دیده می‌شوند، به عنوان مثال بخش بالایی گوشی، بخشی از برد اصلی هندست به شمار می‌روند. اما اگر نسخه شفاف اچ‌تی‌سی U12 پلاس یا وان‌پلاس ۶را دیده باشید، متوجه خواهید شد که اجزای داخلی اصلا در چشم بیننده جذاب نیستند. به دلیل همین موضوع سوالاتی در خصوص واقعیت چیزی که در می ۸ اکسپلورر مشاهده می‌شود بوجود آمده است.

یک توضیح ممکن می‌تواند این باشد: اجزایی که ما مشاهده می‌کنیم در اصل قطعاتی مصنوعی هستند که بر روی مادربرد نصب شده‌اند. شیائومی خود اعتراف کرده است بخش‌های مشاهده شده ارایه‌ای بی‌نقص از قطعات داخلی این دستگاه نیست، آنها واقعی هستند و برچسب نیستند.

در هر صورت به‌زودی فروش این گوشی هوشمند آغاز خواهد شد و باز کردن اجزای داخلی آن می‌تواند پاسخی قطعی به پرسش‌های مطرح شده باشد.