تکنولوژیک نیوز

ویدیوی بررسی مقاومت گلکسی اس ۹ و آیفون X در برابر آب

گلکسی اس ۹ و آیفون X هر دو یکی از بهترین گوشی‌های سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ هستند اما همیشه سامسونگ گوشی‌های پرچمدار خود را با بیشترین قابلیت موجود رونمایی می‌کند ولی شرکت اپل تنها به ارائه قابلیت‌های جا افتاده اکتفا می‌کند. ضد آب بودن گوشی یکی از نمونه قابلیت‌هایی است که شرکت اپل در گوشی امسال خود برای آوردن این قابلیت کم کاری کرده است.در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که احتمال وقوع هر حادثه‌ای وجود دارد و یکی از این حادثه‌ها افتادن گوشی از دست ما درون آب هست. یا شاید هم برخی اوقات خودمان بخواهیم عکس‌هایی در زیر آب تهیه کنیم و نیاز به یک تلفن‌همراه با کیفیت با قابلیت مقاومت در آب داشته باشیم.

گلکسی اس ۹ و آیفون X یکی از بهترین گوشی‌های حال حاضر بازار موبایل هستند اما هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. یکی از ویژگی‌های مهم در هر دو گوشی قابلیت ضد آب بودن آن‌ها تا عمق ۱٫۵ و ۱ متر می‌باشد اما همیشه اعداد روی کاغذ گویای قدرت هیچ گوشی نیست.

شاید آیفون X دارای گواهینامه IP67 باشد و در برابر مقاومت آب تا عمق ۱ متری به مدت ۳۰ دقیقه مقاومت از خود نشان دهد اما همانطور که گفتیم اعداد روی کاغذ بیان‌گر مقاومت این گوشی در برابر آب نیستند.