تکنولوژیک نیوز

دو ترفند خصوصی سازی و قفل کردن پیج در ورژن جدید اینستاگرام

ممکن است نخواهید افرادی به غیر از اشخاصی که شخص شما اجازه دنبال کردن شما را دارند، بتوانند به محتوای پیج شما از جمله پست ها و استوری ها دسترسی داشته باشند. برای این مورد، اینستاگرام قابلیت خصوصی سازی صفحه اینستاگرام  را فراهم کرده تا اشخاص و صاحبان پیج های مختلف بتوانند صفحه خود را شخصی کنند تا دیگران نتوانند تصاویر و استوری های آن ها را ببینند. اگر میخواهید چگونگی خصوصی سازی در اینستاگرام را یاد بگیرید، امروز همراه ما باشید.

نحوه پرایوت کردن پیج در اینستاگرام جدید آیفون و اندروید

How to Private Instagram Page New Version in iPhone and Android

همچنین برای اشخاصی که نحوه خصوصی سازی در اینستاگرام ورژن جدید را نمیدانند باید گفت که در اینحا انزل وب آموزش پرایوت اینستاگرام در آپدیت جدید را نیز مطرح کرده است. همچنین اگر از کامپیوتر خود برای کار با اینستاگرام استفاده میکنید ولی چگونگی کار با تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام را نمیدانید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

معنی کلمه پرایوت در اینستاگرام

پرایوت در اینستاگرام چیست؟ معمولا اشخاصی به دنبال روش خصوصی سازی اینستاگرام میگردند که تصاویر شخصی یا اطلاعات خصوصی شان را می توان در پیج ایشان یافت. معمولا علاقه دارند اشخاصی به آنها دسترسی داشته باشند که آشناییت دو طرفه وجود داشته باشد. پس از انجام پرایوت اینستاگرام اتفاقاتی برای پیج می افتد از جمله :

  • تنها اشخاصی می توانند تصاویر شما را لایک کنند یا برایتان نظر بگذارند که شما درخواست دنبال کردن آنها را پذیرفته باشید.
  • تصاویر، پست ها و استوری های شما تنها برای فالوور هایتان نمایش داده میشود.
  • اگر شما شخصی را دنبال کنید ولی اجازه دنبال شدن توسط آن شخص را نداده باشید، دنبال شدن او توسط شما دلیل بر این نیست که می تواند پیج شما را ببینید.
  • قابلیت اشتراک گذاری از استوری هایتان برداشته میشود زیرا پیج شما خصوصی است.

قفل کردن صفحه اینستاگرام ورژن جدید در آیفون و اندروید

توجه کنید مراحل قفل کردن صفحه اینستاگرام ورژن جدید آیفون و اندروید به یک صورت و مشابه هم هستند.

قفل کردن صفحه اینستاگرام ورژن جدید

برای قفل کردن صفحه اینستاگرام ورژن جدید ابتدا وارد برنامه Instagram شده و سپس به روی پروفایل خود بروید. بعد از آن بر روی سه خط (گزینه منو) در بالا سمت راست ضربه بزنید تا منوی کناری نرم افزار را باز کنید.

پرایوت کردن اینستاگرام در آیفون

بعد از باز شدن منو بر روی گزینه Settings در پایین صفحه کلیک کنید.

قفل کردن صفحه اینستاگرام ورژن جدید

در زیر قسمت Connections بر روی گزینه Account Privacy ضربه بزنید.

پرایوت کردن اینستاگرام در نسخه جدید

حالا در این صفحه کافیست گزینه Private Account را فعال کنید. با انجام این کار تمامی اطلاعات پیج شما به جز بیوی صفحه اینستاگرام از دسترس اشخاصی که شما را دنبال نمیکنند خارج میشود تا زمانی که این گزینه را غیر فعال کنید. 

نحوه قفل کردن صفحه اینستاگرام در کامپیوتر

برای خصوصی سازی پیج اینستا در کامپیوتر ابتدا باید صفحه اصلی اینستاگرام را در سیستم باز کرده و سپس توسط کلیک بر روی آیکون پروفایل در بالا سمت راست، به پروفایل خود بروید.

پرایوت کردن اینستاگرام در نسخه جدید

بعد از آن بر روی علامت تنظیمات کلیک کنید تا دیالوگ تنظیمات باز شود.

تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام

پس از آن گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

نحوه قفل کردن صفحه اینستاگرام فارسی

سپس تیک گزینه Private Account را فعال کنید. با انجام این کار تمامی اطلاعات پیج شما به جز بیوی صفحه اینستاگرام از دسترس اشخاصی که شما را دنبال نمیکنند خارج میشود (پرایوت کردن اینستاگرام در نسخه جدید) تا زمانی که این گزینه را غیر فعال کنید.