تکنولوژیک نیوز

تغییرات نسخه ۶۳ گوگل کروم

گوگل معمولا به‌روزرسانی های مرورگر کروم را به طور همزمان برای تمام پلتفرم ها منتشر می کند، اما این بار برای اندروید پیش دستی کرده و زودتر از بقیه آن را ارتقاء داده است.

به گفته گوگل، نسخه ۶۳ مرورگر کروم همراه با چند قابلیت جدید همین حالا برای اندروید منتشر شده، اما تا این لحظه اثری از آن در گوگل پلی دیده نمی شود و همچنان نسخه ۶۲ آخرین نسخه ای است که می توانید از این فروشگاه اپلیکیشن ها دانلود کنید.

با این وجود، گوگل اعلام کرده که نسخه ۶۳ طی هفته های آتی در دسترس کلیه کاربران اندروید قرار خواهد گرفت. مثل رویه همیشگی، گوگل در این به‌روزرسانی تمرکز ویژه ای بر ارتقای قابلیت های قدیمی داشته و قابلیت هایی همچون تایپ خودکار آدرس های اینترنتی را بهبود داده است.

اما در کنار این موضوع، کروم ۶۳ به یک API جدید هم مجهز شده تا طراحان وبسایت ها بتوانند با دریافت اطلاعات مربوط به میزان رم مصرفی در دیوایس های کاربران، پایگاه اینترنتی خود را برای مرور سریع تر و روان تر بهینه سازی کنند.

همچنین اعلام شده که کروم ۶۳ پایداری بهتری نسبت به نسخه های پیشین دارد و از نظر عملکرد نرم افزاری هم به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. اما متأسفانه بر خلاف شایعاتی که چند وقت پیش منتشر شد، در این نسخه از پشتیبانی ویدیوهای HDR خبری نیست. بنابراین برای دستیابی به این قابلیت احتمالا باید تا نسخه ۶۴ کروم منتظر بمانید.