تکنولوژیک نیوز

معرفی کیا سورنتو ۲۰۱۹ شاسی بلند ۷ نفره کره‌ای

کیا سورنتو ۲۰۱۹ (Kia Sorento 2019)، نسل جدید شاسی بلند ۷ نفره کره ای معرفی شد. در ادامه با مشخصات فنی،‌ آپشن ها و قیمت کراس اوور کیا آشنا شوید.

غول خودروساز کره‌ای کیا، رسما از جدیدترین نسل اتومبیل شاسی بلند محبوب خود یعنی کیا سورنتو پرده برداری کرد. شاید تغییرات ظاهری این خودرو نسبت به نسل پیشین آن گسترده نباشد، اما در زیر کاپوت اوضاع متفاوت است و تغییرات خوبی را می‌توان در کیا سورنتو ۲۰۱۹ مشاهده کرد. تمامی مدل‌های این خودرو به صورت پیشفرض دارای ظرفیت ۷ نفر هستند و ابتدایی‌ترین تغییرات داخل کابین آن در کنسول وسط، ورودی‌های هوا، صفحه پشت آمپر و اهرم تعویض دنده دیده می‌شود.

تغییرات بدنه و کابین

از نظر ظاهری تغییرات جدید این خودرو شاید کوچک باشد، اما کاملا به چشم می‌آیند. چراغ‌های جدیدی همراه با یک جلوپنجره نونوار شده در قسمت جلویی خودرو به چشم می‌خورند که جزئیات ماهرانه بر روی آن نقش بسته است.

کیا سورنتو 2019

علاوه بر این سپر و مه‌شکن‌ها نیز نسبت به نسل پیشین اصلاح شده‌اند. در قسمت پشتی نیز سپر جدیدی نصب شده است، خروجی‌های اگزوز اصلاح شده، چراغ‌های جدیدتر و درب پشتی متفاوتی را می‌توانیم مشاهده کنیم. سه گزینه سفارشی رینگ‌های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ اینچی نیز در اینجا برای تایرها به چشم می‌خورد.

کیا سورنتو 2019

در مدل‌های کامل‌تر SX‌ و SXL سورنتو می‌توان ویژگی‌های بیشتری نظیر رنگ جدید داخل کابین و اهرم برقی برای صندلی های جلو را در اختیار داشت. این درحالیست که مدل‌های EX‌ و بالاتر یا سورنتو ۲۰۱۹ ارائه کننده سیستم‌های فوق پیشرفته کمک راننده هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به هشداردهنده به راننده و دستیار حفظ حرکتی خودرو در بین خطوط اشاره کرد.

کیا سورنتو 2019

مشخصات فنی

تغییرات در زیر کاپوت کیا سورنتو ۲۰۱۹ اندک، اما مفید بوده است. اینک دیگر خبری از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو نیست و تنها انتخاب کاربران پیشرانه‌های ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی و ۶ سیلندر ۳٫۳ لیتری هستند. این دو پیشرانه قادر به تولید ۱۸۵ و ۲۹۰ اسب بخار انرژی هستند. سیستم گیربکس مدل ۲٫۴ لیتری همانند گذشته بدون تغییر مانده است، اما مدل ۳٫۳ لیتری اینک از یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به کار رفته در خودرو کادنزا بهره می‌برد.

کیا سورنتو 2019

تغییرات کیا سورنتو ۲۰۱۹ کم، اما هوشمندانه است

کیا سورنتو ۲۰۱۹ اینک صاحب سیستم انتخاب حالت رانندگی شده است که با تعویض دنده و سواری هوشمند در سدان‌ها متفاوت است. بنا به گفته‌ی کیا، این سیستم به شکل خودکار بهترین حالت رانندگی را با توجه به شرایط موجود انتخاب می‌کند. البته شما می‌توانید از سه حالت موجود شامل اکو، اسپورت و هوشمند یکی را به صورت دستی نیز برگزینید. به طور کلی تغییرات در این نسل سورنتو زیاد نبوده است، اما بسیار هوشمندانه اعمال شده تا کیا همچنان در بین اتومبیل‌های کلاس شاسی بلندهای میان سایز بتواند نماینده‌ای مدرن و قدرتمند داشته باشد.