تکنولوژیک نیوز

ترفند افزایش آنتن دهی مودم وای فای با گوشی اندروید

وقتی یک سیگنال وای فای نزدیک است اما فقط در دسترس شما نیست یا زمانی که روتر WiFi تمام منزل را پوشش نمی دهد؛ در این موقعیت دستگاه تقویت وای فای به میدان می آید. در این پست انزل وب روش های کاربردی و سودمند برای تقویت وای فای ، افزایش آنتن دهی وای فای با دستگاه اندروید و رفع مشکل ضعیف شدن وای فای با گوشی اندروید ارائه می کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه از گوشی اندروید به عنوان دستگاه تقویت سیگنال وای فای استفاده کنیم ؟

How to Use Your Android Phone as a Wi-Fi Repeater

در پست های قبلی انزل وب روش هایی برای رفع مشکل عدم اتصال به اینترنت با وجود امواج وای فای و ۹ راه ساده و کاربردی برای افزایش و تقویت آنتن دهی موبایل ارائه کرده ایم. حال در این پست به صورت اختصاصی به معرفی سه برنامه تقویت آنتن وای فای اندروید و افزایش برد وای فای اندروید میپردازیم. همانطور که اطلاع دارید تکرار کننده برای گسترش منطقه تحت پوشش شبکه Wi-Fi استفاده می شود. این کار با دریافت سیگنال وای فای موجود ، تقویت و سپس ارسال آن سیگنال تقویت شده انجام میشود.

برنامه تقویت آنتن وای فای اندروید به صورت پیش فرض در دستگاه های اندرویدی تعبیه نشده است اما برخی از تولید کنندگان قابلیت های مشابه ای را در دستگاه های تولیدی اخیر خود استفاده میکنند. به عنوان مثال ؛ سامسونگ ویژگی اشتراک گذاری وای فای را در گوشی های مدل Galaxy S7 و Galaxy S7 Edge معرفی کرد که این ویژگی در Galaxy S8 و Galaxy S8 Plus نیز موجود است. به طور مشابه Huawei Honor 6X نیز این قابلیت را با عنوان Wi-Fi Bridge عرضه کرده است ، بنابراین زیاد کردن برد وای ای با گوشی اندروید ممکن است. اما چگونه؟!

افزایش آنتن دهی وای فای با اندروید و رفع مشکل ضعیف شدن وای فای با گوشی اندروید

افزایش آنتن دهی وای فای با اندروید به کمک NetShare-No-Root-Tethering

در گوگل پلی ورژن های مختلفی برای برنامه تقویت وای فای اندروید وجود دارد یکی از آن ها NetShare-no-root-tethering است. مراحل کار به شرح ذیل می باشد:

۱- دانلود برنامه افزایش سرعت وای فای NetShare-No-Root-Tethering و نصب آن روی گوشی

۲- زمانی که برنامه تقویت وای فای اندروید را باز کردید ، روی Share Internet Connection ضربه زده و آن را فعال نمایید . این کار به صورت پایه ای سیگنال وای فای را تقویت می کند.

تقویت وای فای

۳- ممکن است پیغامی مبنی بر عدم امکان تغییر نام شبکه وای فای یا رمز عبور نمایش داده شود. نام شبکه وای فای جدیدی که از گوشی شما انتقال می یابد به عنوان Network Name و کلید وای فای به عنوان Network Password نمایش داده می شود.

۴- زمانی که برای اولین بار رمز عبور را وارد میکنید اگر برای اتصال به شبکه وای فای تلاش کنید موفق نخواهید شد؛ زیرا هنوز تنظیمات مربوط به پروکسی را انجام نداده اید.

۵- اگر از امکان افزایش آنتن وای فای با گوشی اندروید برای ویندوز لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود استفاده می کنید باید ابتدا پروکسی را تنظیم نمایید. از مسیر Network and Internet< Control Panel به Internet Options و سپس به Connection مراجعه کنید. روی گزینه LAN Setting کلیک کنید.

۶- در جعبه Address و Port مطابق تصویر ، مقادیر را وارد کنید.

تقویت وای فای

۷- تنظیمات را ذخیره کرده و یک بار اتصال را تست کنید. به این ترتیب میتوانید از قابلیت زیاد کردن برد وای فای با گوشی اندروید استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر پست استفاده همزمان وای فای و اینترنت گوشی برای افزایش سرعت اینترنت اندروید را مطالعه نمایید.

توجه داشته باشید ؛ این برنامه تنها قابلیت یک بار اتصال رایگان را به مدت ۱۰ دقیقه فراهم میکند و برای استفاده از نسخه کامل باید برنامه را خریداری نمایید.

تقویت وای فای

افزایش برد وای فای اندروید با استفاده از Net Share

در صورتی که نمی خواهید برای دریافت نسخه کامل برنامه NetShare-No-Root-Tethering هزینه کنید میتوانید از برنامه Net Share استفاده کنید. این برنامه نیز قابلیت افزایش آنتن وای فای با گوشی اندروید را فراهم می کند.

۱- برای دانلود برنامه افزایش سرعت وای فای Net Share به گوگل پلی مراجعه کنید.

۲- زمانی که برای اولین بار برنامه را باز میکنید روی دکمه Start Sharing ضربه بزنید.

تقویت وای فای

۳- برقراری ارتباط در این برنامه مبتنی بر SSID و رمز عبور است.

۴- در مورد ویندوز ؛ از مسیر Network and Internet< Control Panel به Internet Options و سپس به Connection مراجعه کنید. روی گزینه LAN Setting کلیک کنید.

۵- در جعبه آدرس و پورت مقادیر را مطابق شکل وارد نمایید.

تقویت وای فای اندروید

آدرس IP و شماره پورت ذکر شده در هر دو برنامه برای نسخه های گوناگون ویندوز قابل استفاده است.

زیاد کردن برد وای فای با گوشی اندروید توسط Fqrouter2

۱- برنامه تقویت وای فای اندروید Fqrouter2 را دانلود و روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید.

تقویت وای فای

۲- ابتدا WiFi دستگاه خود را روشن کنید سپس برنامه تقویت وای فای را باز کرده و گزینه WiFi Repeater را فعال کنید.

تقویت وای فای

۳- برای سفارشی کردن سیگنال ها روی دکمه Config ضربه زده سپس نام و رمز عبور دسترسی به سیگنال خود را تغییر دهید. در انتها تنظیمات را ذخیره کنید.

تقویت وای فای

۴- حال باید توسط یک دستگاه دوم قابلیت تقویت وای فای را ارزیابی کنید. توسط یک دستگاه دیگر سیگنال های وای فای را جستجو کرده و به آن متصل شوید. حال در دستگاه دوم خود نیز به اینترنت دسترسی دارید.

تقویت وای فای

اگر دستگاه خود را روت نکرده اید میتوانید از قابلیت WiFi HotSpot برای اشتراک ارتباط با دستگاه های دیگر استفاده کنید. ابتدا از فعال بودن WiFi دستگاه خود مطمئن شوید ، سپس بخش Setting را باز کنید و گزینه Tethering & Portabl HotSpot را جستجو کنید. در نهایت روی Portable Wi-FI HotSpot ضربه زده و آن را فعال نمایید.

تقویت وای فای