تکنولوژیک نیوز

معرفی لپ تاپ ال جی گرم جدید با سخت افزار قدرتمند

شرکت ال جی از نسل جدید لپ تاپ های باریک و سبک خود، لپ تاپ ال جی گرم جدید (LG Gram) با تعهد عمر باتری یک روزه پرده برداری کرد. این کامپیوترهای قابل حمل در نمایشگاه CES‌ امسال در معرض دید همگان قرار می‌گیرند.

کمپانی ال جی رسما از نسل جدید لپ تاپ باریک و سبک سری Gram خود، درست یک ماه مانده به نمایشگاه CES 2018 پرده برداری کرد. به گفته این کمپانی، لپ تاپ ال جی گرم جدید در سه نسخه ۱۳٫۳ اینچی، ۱۴ اینچی و ۱۵ اینچی به فروش خواهد رسید که همگی از پردازنده‌های نسل هشتمی Core i5‌  و i7 اینتل، یک حافظه داخلی SSD همراه با یک گزینه به عنوان اس اس دی درایو دوم برخوردارند.

لپ تاپ های سری Gram ال جی همیشه بسیار باریک و سبک بوده‌اند و نسل جدید آن‌ها نیز همین رویه را ادامه داده است. وزن مدل ۱۳٫۳ اینچی و ۱۴ اینچی ال جی گرم جدید حدود ۹۰۰ گرم است و این وزن در مدل ۱۵ اینچی تنها کمی بیش از ۱ کیلوگرم است. در حالی که بنچمارک‌های منتشر شده در اوایل سال نشان می‌داد عمر باتری ال جی گرم ۱۴ حدود ۲۳ ساعت است، اینک حامل اخبار بسیار خوبی برای طرفداران ال جی هستیم.

ال جی بار دیگر برای مدل های سال ۲۰۱۸ لپ تاپ خود عمر باتری را جسورانه جلوه داده است، اما آن‌ها همچنان از نسخه ۲۰۱۴ بنچمارک MobileMark برای تخمین زدن مصرف باتری ال جی گرم جدید استفاده کرده‌اند. ال جی ادعا می‌کند که نسخه ۱۳٫۳ اینچی این لپ تا ۲۲٫۵ ساعت، مدل ۱۴ اینچی تا ۲۱٫۵ ساعت و همچنین مدل ۱۵ اینچی آن نیز تا ۱۹ ساعت عمر باتری را با هر بار شارژ ارائه می‌کنند. این باتری‌ها همچنین نسبت به ۶۰ وات ساعت در مدل‌های ۲۰۱۷، در این مدل‌های جدید به ۷۲ وات ساعت ارتقا پیدا کرده‌اند.

لپ تاپ ال جی گرم جدید

همراه با کمک کوالکام برای ساخت کامپیوترهای ویندوز ۱۰ مبتنی بر تراشه ARM ، اینگونه به نظر می‌رسد که تمرکز ویژه لپ تاپ های مبتنی بر تراشه اینتل نیز برای نمایشگاه CES‌ ماه آینده بر روی عمر باتری بوده است. ساعاتی پیش شرکت سامسونگ از نسل جدید لپ تاپ تاپ های خود با نام نوت بوک ۹ (Samsung Notebook 9) همراه با باتری‌هایی بزرگ‌تر رونمایی کرد و حالا نوبت به ال جی رسیده است که تعهد عمر باتری یک روزه با هر بار شارژ‌ نسل جدید لپ تاپ هایش را بدهد.

ملاقات با لپ تاپ ال جی گرم جدید در CES 2018

بی‌تردید اگر هر یک از لپ تاپ های مجهز به تراشه اینتل بتوانند چنین عملکرد خوبی را در بخش باتری خود ارائه دهند، سال آینده شاهد رقابت بسیار سفت و سختی بین آن‌ها با دیوایس‌های مبتنی بر تراشه ARM خواهیم بود؛ چرا که فلسفه به وجود آمدن آن‌ها ارائه عمر باتری بیشتر در برابر سخت افزاری نسبتا ضعیف‌تر است. به هر ترتیب ما طی سالیان اخیر دیوایس‌هایی را دیده‌ایم که ادعای عمر باتری یک روزه را داشته‌اند، بنابراین باید این محصولات مورد بررسی دقیق‌تری قرارگیرند و پس از آن نتایج اعلام شود. ما قطعا در نمایشگاه CES ماه‌ آینده نگاه نزدیکی را به لپ تاپ ال جی گرم جدید خواهیم انداخت.