تکنولوژیک نیوز

طراحی گوشی هواوی پی ۱۱ از روی آیفون ۱۰

طراحی گوشی هواوی پی ۱۱ (Huawei P11) همانند دو مدل قبلی این سری خارق‌العاده و شاهکار خواهد بود. طبق پیش‌بینی‌ها، در طراحی گوشی هواوی P11 از پرچمدار اپل الگوبرداری می‌شود.

هواوی از یک نظر در مقایسه با سایر شرکت‌ها، روال بسیار آسان‌تری برای معرفی یک گوشی موبایل و مخصوصا یک پرچمدار دارد. به عنوان نمونه، اکنون تمامی گوشی‌سازان در تلاش هستند بخشی از سهم خط تولید تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ را از آن خود کنند تا بلکه هر چه زودتر خط تولید پرچمدارانشان را راه بیندازند، اما هواوی جزو معدود شرکت‌هایی است که از چیپست‌های موبایل ساخت دست خود استفاده می‌کند. به همین دلیل برای تولید و عرضه پرچمدارانش در تنگنا قرار ندارد.

طبق روال پیشین، نخستین پرچمدار برترین گوشی‌ساز چینی از سری P معرفی شده و همانند سال گذشته، در کنگره جهانی موبایل که احتمالا در روز بیست و ششم فوریه (هفتم اسفند) آغاز می‌شود رونمایی خواهد شد. تنها چیزی که اکنون پیرامون هواوی پی ۱۱ از آن مطمئن هستیم، استفاده از جدیدترین تراشه دارای واحد هوش مصنوعی این شرکت یعنی کایرین ۹۷۰ در آن است. اما به تازگی به اطلاعات بیشتری درباره مشخصات فنی و طراحی گوشی هواوی پی ۱۱ پی برده‌ایم.

طراحی گوشی هواوی پی 11

طراحی گوشی هواوی پی ۱۱ همانند محصولات پیشین سری P استثنایی خواهد بود

بر اساس جدیدترین رندرهای این مدل، سبک طراحی گوشی هواوی پی ۱۱ شبیه به آیفون ایکس خواهد بود. بدون شک اپل پیشتر حق اختراع‌هایی را پیرامون سبک طراحی پرچمدار سال ۲۰۱۷ خود ثبت کرده است، اما از طرفی دیگر، هواوی پتنت نمایشگر FullView Display را به ثبت رسانده است، نمایشگری که بدون حاشیه بوده و می‌توان با کمی تغییر، آن را حتی زیباتر از صفحه نمایش آیفون ایکس کرد. علاوه بر نحوه طراحی گوشی هواوی پی ۱۱ ، به تازگی اخباری پیرامون سایر مشخصات فنی آن شنیده‌ایم. همانند پرچمداران اخیر این شرکت، در P11 از لنزهای لایکا استفاده می‌شود، اما در پرچمدار سال ۲۰۱۸، تغییری خارق‌العاده اتفاق خواهد افتاد. دوربین هواوی پی ۱۱ از نوع سه‌‌گانه بوده و رزولوشن آن ۴۰ مگاپیکسل در نظر گرفته شده است! همچنین دوربین سلفی آن دارای یک سنسور ۲۴ مگاپیکسلی خواهد بود.

استفاده از تراشه فوق‌العاده قدرتمند و خارق‌العاده کایرین ۹۷۰، داشتن دوربین سه‌گانه ۴۰ مگاپیکسلی و از همه مهمتر، پیروی از سبک طراحی محصولات پیشین سری P هواوی همرا با الگوبرداری از طراحی آیفون ایکس، پی ۱۱ را تبدیل به گوشی موبایلی بی‌رقیب خواهد کرد.