تکنولوژیک نیوز

مشکلات باتری گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ

هفته گدشته، گزارشی مبنی بر اینکه پس از اتمام کامل شارژ باتری فبلت گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس، این دو گوشی رده‎بالا مجدداً شارژ نمی‌شوند؛ منتشر شده بود. گفته می‌شود با خاموش شدن هر دو دستگاه در هنگام به صفر رسیدن شارژ باتری، کاربران به هیچ عنوان نتوانسته‌اند «گلکسی نوت ۸» و گلکسی اس ۸ پلاس را مجدداً روشن نمایند.

با اینکه مشکل مذکور برای کاربرانی که پرچم‌داران ۲۰۱۸ سامسونگ را خریداری کرده‏اند؛ قابل قبول نیست اما حداقل باتری این مدل‌ها مانند گلکسی نوت ۷ منفجر نمی‌شود! انفجار باتری در فبلت پرچم‌دار ۲۰۱۶ سامسونگ باعث شده بود تا شرکت سازنده، دوبار نسبت به جمع‎آوری گلکسی نوت ۷ از سطح بازار اقدام کند و در نتیجه‌ی این جمع‌آوری‌ها، نزدیک به یک میلیارد دلار به سامسونگ ضرر وارد شد.

در حال‌حاضر، بهترین اقدامی که خریداران گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس می‎توانند انجام دهند تا دستگاه‌ آن‌ها برای همیشه خاموش نشود؛ شارژ مجدد باتری پیش از خاموش شدن گوشی در اثر به صفر رسیدن شارژ آن است. سامسونگ همچنان در حال تحقیقات است تا از علت عدم شارژ مجدد پرچم‌داران ۲۰۱۷ خود مطلع شود. این شرکت پس از مشخص شدن علت انفجار باتری در فبلت گلکسی نوت ۷ تضمین داد که با طی یک ارزیابی ۸ مرحله‌‏ای، ایمنی باتری در گوشی‌های جدید خود را به بالاترین مقدار ممکن می‌رساند.

کُره‌ای‌ها در رابطه با مشکل خاموش شدن «گلکسی نوت ۸» و گلکسی اس ۸ پلاس، به‎تازگی بیانیه‌ای رسمی منتشر کرده‌اند و مدعی هستند که تنها تعداد کمی از گوشی‌های عرضه شده با چنین مشکلی مواجه است. با این‌حال، ادعا می‌شود که سامسونگ به جزئیات بیشتری نیاز دارد تا از علت خاموش شدن دائمی پرچم‌داران ۲۰۱۷ خود پس از تخلیه کامل شارژ باتری، مطلع شود. در همین رابطه، اعلام شده است:

سامسونگ، به طور حتم تمامی گزارش‎ها را پیرامون این مشکل جدی می‌گیرد، ]اما[ گزارش‌های بسیار کمی از کاربران دریافت کرده‎ایم که می‌تواند به مدیرت شارژ باتری مرتبط باشد؛ متأسفانه تنها در صورتی می‎توانیم پیرامون این مشکل، بیشتر توضیح دهیم که اطلاعات گسترده‌تری پیرامون دستگاه‌های آسیب دیده به دست آوریم.

در حال‌ حاضر، هیچ گزارشی پیرامون مدل‌های تعویض شده توسط سامسونگ منتشر نشده است.