تکنولوژیک نیوز

نقاشی هرآنچه می‌خواهید با هوش مصنوعی جدید مایکروسافت

سیستم هوش مصنوعی جدید مایکروسافت که با نام “drawing bot” خوانده می‌شود، قادر به نقاشی کردن از روی نوشته‌ها و اضافه کردن جزئیات مختلف به تصاویر است.

بازی پیکشنری را تصور کنید؛ جایی که شما باید بر اساس کارت‌های موجود، عکسی را بکشید که آن را تشریح کند. انجام چنین کاری سخت نیست، اما مایکروسافت موفق به توسعه یک سیستمهوش مصنوعی جدید شده است که می‌تواند بر اساس توضیحات متنی نقاشی کند. فرارتر از آن، این ربات جدید قادر به اضافه کردن جزئیاتی است که پیش‌تر وجود نداشتند.

به گفته مایکروسافت، “این فناوری که محققان آن را drawing bot صدا می‌زنند، قادر به خلق صحنه‌های معمولی همچون احشام در حال تغذیه و تصاویر غیر معمول همچون یک اتوبوس دوطبقه شناور است. هر عکس شامل جزئیاتی می‌شود که در توضیحات نوشته‌شده، غایب هستند که نشان می‌دهد این هوش مصنوعی حاوی یک تصور مصنوعی نیز است.”

سیستم هوش مصنوعی جدید مایکروسافت

Xiaodong He، یکی از محققان اصلی و مدیر تحقیق مرکز فناوری یادگیری عمیق مایکروسافت اضافه می‌کند: “این پرنده‌ها ممکن است در دنیای واقعی وجود نداشته باشند؛ آنها تنها جنبه‌ای از تصور کامپیوتر ما از پرنده‌ها هستند.”

اگر سیستم هوش مصنوعی جدید مایکروسافت برای شما آشناست، به این خاطر است که سال گذشته، گوگل ربات مبتنی بر AI خود را با توانایی یادگرفتن نقاشی معرفی کرده بود. اما واضح است که تلاش‌های مایکروسافت و توانایی‌های ربات آن فراتر از یک نقاشی ساده خواهد بود.

در مورد کاربردهای عملی این فناوری، مایکروسافت معتقد است نقاشان و طراحان داخلی می‌توانند از آن استفاده کنند و یا به عنوان ابزاری برای اصلاح عکس‌ها با فرمان صوتی مورد استفاده قرار گیرد. شاید این همان برنامه طولانی‌مدت برای کورتانا است که Microsoft پیش‌تر در رابطه با آن صحبت کرده بود.