تکنولوژیک نیوز

معرفی اولین کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی دنیا توسط اینتگرال

کارت‌های حافظه مایکرو اس‌دی مدت‌های زیادی است که جای خود را در بازار حفظ کرده‌اند و هر از گاهی شاهد معرفی کارت حافظه جدیدی هستیم که ظرفیت بیشتری دارد. پیش از این سن‌دیسک توانسته بود کارت حافظه مایکرو اس‌دی با ظرفیت ۴۰۰ گیگابایت معرفی کند. اکنون نیز اینتگرال با معرفی کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی توانسته افتخار سازنده بیشترین ظرفیت کارت‌های حافظه مایکرو اس‌دی را از آن خود کند.

ناگفته نماند که در کارت‌های حافظه در کنار ظرفیت، سرعت نیز مهم است و کارت حافظه مایکرو اس‌دی ۴۰۰ گیگابایتی که سن‌دیسک معرفی کرده سرعتی حدود ۱۰۰ مگابایت در ثانیه برای ذخیره اطلاعات دارد در حالی که کارت حافظه تازه معرفی شده اینتگرال در بهترین حالت می‌تواند با سرعت ۸۰ مگابایت در ثانیه اطلاعات را ذخیره کند.

این کارت حافظه مایکرو‌ اس‌دی جدید در گروه کارت‌های SDXC UHS-I U1 قرار می‌گیرد و کمترین سرعت ذخیره اطلاعات در این کارت برابر با ۱۰ مگابایت در ثانیه است. از طرف دیگر کارت حافظه جدید اینتگرال استاندارد V10 را نیز پشتیبانی می‌کند و گزینه مناسبی برای ذخیره فیلم‌های فول اچ‌دی است.

اینتگرال وعده داده است تا کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی جدید خود را تا اسفند امسال راهی بازار کند اما اشاره‌ای به قیمت این کارت حافظه نکرده است، لازم به ذکر است که با توجه به تازه وارد بودن این کارت حافظه و همچنین ظرفیت بالایی که دارد انتظار داریم در ابتدای ورود قیمت گزافی داشته باشد.