تکنولوژیک نیوز

ویدیو انفجار یک باتری آیفون

مردی که قصد داشت به شیوه‌ای کاملا خاص و از نظر خود منحصربه‌فرد باتری آیفون خریداری شده را تست کند، سبب انفجار آن شد. در این ویدیوی انفجاری باتری آیفون می‌بینیم چگونه گاز گرفتن باتری گوشی اپل سبب منفجر شدن آن شده است.

مردی در شهر نانجینگ در تلاش بود باتری آیفون خود را تعویض کند، به همین دلیل به یک فروشگاه عرضه محصولات الکترونیکی رفت. او که به اصالت باتری ارائه شده توسط فروشنده شک کرده بود، روشی غیر معقول، ناصحیح و خطرناک برای تست باتری آیفون در پیش گرفت؛ این فرد باتری را در دهان خود گذاشت و آن را با دندان فشار داد!

این فرد احتمالا در فیلم‌ها دیده بود که انسان‌های زیرک برای تشخیص اصل بودن سکه‌ آن را زیر دندان می‌گذارند، پس طبق یک نتیجه‌گیری (بدون شک غیر منطقی) می‌توان اصالت باتری گوشی را نیز به چنین روشی متوجه شد. در حالی که خریدار از هوش و ذکاوت بالای خود در پوستش نمی‌گنجید، باتری ناگهان منفجر شد! این فرد بسیار خوش شانس بود، چرا که باتری درون دهانش منفجر نشد!

باتری آیفون

احتمالا شما نیز همانند ما این داستان درباره نحوه عجیب آزمایش اصالت باتری گوشی را در ابتدا باور نمی‌کنید، اما به لطف ویدیوی ضبط شده توسط دوربین‌های مدار بسته فروشگاه، همه چیز به صورت عینی مشخص می‌شود. خوشبختانه با وجود انفجار باتری آیفون نزدیک به صورت خریدار، هیچ اتفاقی برای وی و اطرافیان رخ نداد.

باتری آیفون را نمی‌توان همچون سکه با گاز گرفتن تست کرد!

اپل ماه گذشته اعلام کرد سرعت پردازنده‌های گوشی های آیفون قدیمی با باتری ضعیف را کاهش داده است، به همین دلیل تعداد زیادی از کاربران دارای این دسته از آیفون‌ها حین انجام فعالیت‌های تقریبا سنگین ناگهان با خاموش شدن دستگاه مواجه می‌شدند. آن‌ها از این که اپل بدون اجازه گرفتن از کاربران و بدون این که به آن‌ها حق انتخابی بدهد چنین کاری انجام داده است شدیدا ناراحت بودند. تعداد زیادی از افراد به همین دلیل شکایت نامه‌هایی را علیه اپل تنظیم کردند.

 

بعد از این اتفاق کاربران آیفون‌های قدیمی ناگهان به خرید کیت‌های تعویض باتری آیفون روی آوردند. احتمالا کاربر خاطی نیز به همین دلیل تصمیم به تعویض باتری گوشی خود گرفت، اما روش نامناسبی را برای تست آن انتخاب کرد. در هر صورت شانس با وی همراه بود، چرا که نه تنها صورتش آسیب ندید، بلکه مجبور نشد به خاطر خسارت زدن به فروشگاه غرامتی پرداخت کند!