تکنولوژیک نیوز

صفحه‌نمایش بدون حاشیه شبیه آیفون ۱۰ در آی‌پد پرو ۲۰۱۸

اپل که همیشه وقت فناوری‌های انحصاری خود را در تمامی محصولاتش استفاده می‌کند، احتمالاً آی‌پد پرو ۲۰۱۸ را هم به نمایشگر بدون حاشیه شبیه به چیزی که در آیفون ۱۰ استفاده شد، تجهیز کند.

با توجه به ظاهر متفاوت آیفون ۱۰ و طراحی متفاوت این دستگاه، اینکه زبان طراحی در سایر محصولات اپل نیز دچار تغییر شود کاملا قبل پیش‌بینی است. Ming-Chi Kuo آنالیزور موسسه KGI، پس‌ازآنکه چندی پیش مدعی شد نسل جدید تبلت اپل به سنسور فیس آی‌دی تجهیز خواهد شد، این بار پیش‌بینی کرده که آی‌پد پرو ۲۰۱۸ شاید دارای صفحه‌نمایش بدون حاشیه شبیه به آیفون ۱۰ باشد.

جدا از پیش‌بینی Ming-Chi Kuo، چندی پیش نیز اخباری پیرامون احتمال بازطراحی آی‌پدهای جدید اپل به گوش می‌رسید که همگی بر کاهش ضخامت و حاشیه کناری نمایشگر تأکید داشتند. همچنین نسخه iOS 11.3 شامل کدهایی است که به وجود دستگاهی با نام آی‌پد مدرن اشاره می‌کند؛ هرچند تا پیش‌ازاین نیز کد نام‌های مختلفی ازجمله آیفون مدرن هم برای نسل هشتم آیفون مطرح شده بود.

اپل احتمالاً در آی‌پد پرو ۲۰۱۸ از پنل نمایشگر اولد استفاده نمی‌کند و هنوز شاهد صفحه‌نمایش ال‌سی‌دی خواهیم بود. محدودیت‌های فنی اجازه نمی‌دهند اپل پنل اولد آیفون ۱۰ را برای آی‌پد بعدی خود استفاده کند و به نسل بعدی فناوری‌های صفحه‌نمایش‌ سوییچ کند.

منبع خبر مدعی است که احتمالاً تا پاییز ۲۰۱۸ شاهد معرفی این آی‌پد جدید نباشیم، چراکه فرآیند بازطراحی و تعبیه سیستم Face ID زمان‌بر و چالش‌انگیز است و اپل باید بسیاری مسائل را رفع کند. البته احتمال معرفی آی‌پد پرو ۲۰۱۸ در کنفرانس WWDC و یا مراسم معرفی آیفون‌های ۲۰۱۸ هم دور از ذهن نیست.