تکنولوژیک نیوز

۱۴۵ درصد تفاوت بین آمار نصب اپلیکیشن از پلی استور و اپ‌استور

اپلیکیشن‌ها یک عنصر جداناپذیر از هر گوشی هوشمندی هستند و بااین‌که درگذشته آی‌اواس پادشاه این ناحیه محسوب می‌شد، دیگر این تاج را بر سر ندارد. طبق آمار نصب اپلیکیشن ها پلی استور حالا از اپ استور پیشی گرفته است.

در طول چند سال گذشته گوگل پلی‌استور رشد کرده و به بلوغ خود رسیده است و طبق آمار نصب اپلیکیشن در سه ماه چهارم سال ۲۰۱۷ میلادی، بهترین دوره خود را داشته است.

آمار نصب اپلیکیشن

بنا به گفته‌های اپلیکیشن داده و بینش بازار App Anie، در طول سه‌ماهه آخر سال ۲۰۱۷ میلادی، از پلی‌استور گوگل ۱۹ میلیارد بار اپلیکیشن جدید دانلود و نصب شده است (که نصب دوباره یا آپدیت یک اپلیکیشن را شامل نمی‌شود). این میزان ۱۴۵ درصد بیشتر از اپ‌استور اپل است. در همین دوره، اپ‌استور اپل درآمد ۱۱٫۵ میلیارد دلاری داشته که ۲ برابر میزان فروش پلی‌استور بوده است؛ اما ۱۹ میلیارد دانلود و نصب اپلیکیشن پلی‌استور، بهترین سه‌ماهه ارزیابی آن را رقم‌زده است.

بازارهای در حال شکل‌گیری نقش مهمی در این عدد داشته‌اند؛ باوجود کشورهایی مثل برزیل، هند و اندونزی، پلی‌استور توانست رشد ۱۰ درصدی سالیانه داشته باشد. برای کمک به درک بهتر این موضوع، باید بگوییم که دانلودهای پلی‌استور در هند به‌تنهایی بیشتر از جمع دانلود اپلیکیشن از پلی‌استور و اپ‌استور در آمریکا بوده است.

مشهورترین اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی در طول سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ میلادی در دسته‌های مالی، بازی و سفارشی‌سازی جای داشتند. App Anie پیش‌بینی می‌کند که با ورود به سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی، اپلیکیشن‌های مربوط به حوزه مالی توجه بیشتری را هم به خود جلب کنند.