تکنولوژیک نیوز

آموزش روش های ساخت نظرسنجی در گروه و کانال تلگرام

همانطور که می دانید تنوع در کانال ها و گروه ها موجب بالا رفتن تعداد اعضا می شود. یکی از تنوع هایی که شما می توانید در کانال یا گروه تلگرام خود ایجاد کنید ساخت نظرسنجی در تلگرام است. شما با استفاده از نظرسنجی ها می توانید در کانال یا گروه خود مسابقه و رای گیری ایجاد کنید. اگر شما هم دوست دارید در کانال یا گروه خود نظرسنجی کنید و یا برای عکس و سلفی های خودتان نظر دوستان خود را بدانید ادامه پست امروز انزل وب را دنبال کنید.

آموزش تصویری نحوه ایجاد نظرسنجی در تلگرام با ربات رای گیری

Visual Learning Of How To Create The Voting Bot On Telegram

مسلما اگر شما مدیر یک کانال باشید دوست دارید که از نظر کاربرانی که عضو کانال شما هستند با خبر شوید. به طور مثال اگر شما مدیر یک سایت آموزشی مانند انزل وب باشید می توانید با طرح نظرسنجی هایی همچون ” شما علاقمند به کدام یک از حوزه های فناوری اطلاعات هستید؟ ” از علایق کاربرانتان با خبر شوید و بیشتر مطالبی که در آینده منتشر می کنید حول علایق کاربرانتان باشد. یا اگر شما مدیر یک کانال فروشگاهی باشید با مطرح کردن سوالاتی همچون ” برند مورد علاقه شما کدام است؟ ” نیاز مشتریان را شناسایی کنید و فروش تان را بیشتر کنید. در ادامه ما با استفاده از بوت های تلگرام به شما نحوه ایجاد نظرسنجی در کانال تلگرام را آموزش خواهیم داد.

طریق ساخت نظرسنجی تلگرام با ربات Vote

اولین بوتی که برای ایجاد نظرسنجی تلگرام آموزش خواهیم داد ربات Vote است. روی نام این بوت کلیک کنید تا وارد این ربات تلگرام شوید. شما می توانید شماره خود را به عنوان مخاطب به مخاطبین تلگرام تان اضافه کنید و عبارت vote@ را برای خودتان ارسال کنید. سپس روی نام بوتی که برای خودتان ارسال کردید تپ کنید تا وارد ربات Vote شود. برای شروع روی Start تپ کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

حالا ربات نظرسنجی شروع به کار خواهد کرد. ربات Vote از شما می خواهد که سوال مد نظر خود را وارد کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

بعد از وارد کردن سوال از شما خواسته می شود تا جواب هایی که مد نظرتان است را وارد کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

بعد از وارد کردن گزینه های ۱ و ۲ شما می توانید روی Done تپ کنید. یا اگر تعداد گزینه هایتان بیشتر از ۲ مورد است بدون این که روی Done تپ کنید مابقی گزینه ها را وارد کنید. بعد از اینکه مطمئن شدید که گزینه دیگری مد نظرتان نیست روی Done تپ کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

حالا نظرسنجی شما ایجاد شده است برای انتشار این نظرسنجی روی دکمه Publish Poll تپ کنید و کانال مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

حالا بعد از اینکه کاربران روی نظرسنجی که شما ساختید نظر خود را تپ می کنند شما می توانید نظرات را به صورت درصد در کنار گزینه ها مشاهده کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

اگر قصد دارید به کمک ربات های تلگرام، زیر عکس هایتان متن های طولانی داشته باشید پیشنهاد می کنیم پست ۳ روش گذاشتن و نوشتن متن طولانی زیر عکس در تلگرام با ربات و بدون ربات را مطالعه بفرمایید.

روش ساخت نظرسنجی در گروه و کانال تلگرام

دومین ربات که برای ساخت نظر سنجی استفاده می کنیم ربات @like2017_bot است. بعد از وارد شدن به ربات روی Start تپ کنید. مانند تصویر زیر یک سری دکمه ها برای شما نمایش داده می شود روی لایک / نظرسنجی تپ کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

حالا از شما خواسته می شود که سوال نظرسنجی خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن سوال، گزینه های جواب را یک به یک وارد کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

بعد از تمام شدن گزینه ها روی دکمه اتمام وارد کردن گزینه ها تپ کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

از شما سوال می شود که در هر سطر می خواهید چند گزینه به شما نمایش داده شود عدد مورد نظر خود را باید به انگلیسی وارد کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

اگر می خواهید نام رای دهندگان به شما نمایش داده شود در جواب سوال بله را تپ کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

در صورتی که می خواهید نظرسنجی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید در جواب سوال بعدی بله را تپ کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

حالا نظرسنجی شما ساخته می شود.

بوت نظرسنجی تلگرام

برای فوروارد بدون نام پیام ها از پست ۳ روش حذف اسم فرستنده پیام و لینک ها در هنگام فوروارد مطالب و پیغام تلگرام کمک بگیرید.

ایجاد نظرسنجی تلگرام در مورد سلفی ها

با استفاده از ربات @like شما می توانید برای عکس ها و سلفی هایی که در کانال ها و گروهی های خود قرار می دهید نظرسنجی ایجاد کنید. نحوه استفاده از این ربات بسیار ساده است. بعد از این که وارد ربات شدید و روی Start تپ کردید، عکس مورد نظر خود را آپلود کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام

حالا شما باید گزینه هایتان را با استفاده از اموجی ها طراحی کنید. شما حداکثر از ۶ اموجی می توانید استفاده کنید و مابین هر اموجی باید کاراکتر / قرار بگیرد.

بوت نظرسنجی تلگرام

بعد از تمام شدن می توانید نظرسنجی که ساختید را به کانال یا گروه تلگرام فوروارد کنید.

بوت نظرسنجی تلگرام