تکنولوژیک نیوز

عرضه دوربین هوشمند Google Clips

تقریباً پس از ۵ ماه از زمان معرفی دوربین هوشمند Google Clips، شرکت گوگل سرانجام این دوربین قدرت گرفته از هوش مصنوعی را با قیمت ۲۴۹ دلاری به بازار عرضه کرد.

اگر به خاطر داشته باشید، اوایل مهرماه بود که کمپانی گوگل در مراسم معرفی گوشی‌های سری پیکسل ۲،  از اکشن کم جدیدی با نام Google Clips هم رونمایی کرد. وجه تمایز این دوربین نسبت به سایر مدل‌های مشابه موجود در بازار، سازگاری با هوش مصنوعی گوگل است. کلیپس می‌تواند به صورت خودکار و با کمک هوش مصنوعی لحظه‌های ناب را تشخیص داده و فیلم‌برداری کند؛ سپس می‌توانید هر فریم مورد نظرتان را به شکل یک تصویر با وضوح بالا ذخیره کنید و یا یک تصویر متحرک GIF بسازید.

دوربین هوشمند ۲ اینچی Google Clips که دارای سنسور ۱۲ مگاپیکسلی بوده و به لطف گستره دید ۱۳۰ درجه می‌تواند در هر ثانیه ۱۵ فریم عکس نیز ذخیره کند، از هم‌اکنون با قیمت ۲۴۹ دلاری از طریق استور گوگل قابل سفارش است، بااین‌حال طبق ادعای وب‌سایت Android Police، دست‌کم یک ماه دیگر اولین نمونه به دست خریداران خواهد رسید.

از دیگر ویژگی‌های دوربین هوشمند Google Clips می‌توان به حافظه ذخیره‌سازی ۱۶ گیگابایتی و در عین قابلیت آپلود مستقیم تصاویر به سرویس Google Photos یا گوشی هوشمند اشاره کرد.