تکنولوژیک نیوز

معرفی برنامه های مسیریاب و نقشه یاب برای اندروید، آیفون

برنامه ویز (Waze Map) یک سرویس ناوبری و نقشه برداری مبتنی بر اجتماع است. ویز یک سرویس و برنامه مبتنی بر وب برای گوشی های هوشمند است. همانطور که می دانید دسترسی به این برنامه مسیریاب در داخل کشور در چند وقت اخیر با مشکلاتی روبرو بوده است. بنابراین بهتر است به دنبال جایگزین هایی برای برنامه مسیریاب ویز باشیم. امروز در انزل وب قصد داریم ۹ مورد از بهترین برنامه های مشابه و جایگزین Waze را به شما معرفی کنیم.

معرفی ۹ برنامه رقیب و جایگزین مسیریاب Waze

۱۰ Waze App Alternatives and Competitors

برنامه ویز یک برنامه و سرویس ناوبری و نقشه یابی است که به افراد و رانندگان کمک می کند تا اطلاعات یک مسیر خاص را مشاهده کنند. در Waze Map یک نقشه زنده وجود دارد که به صورت بلادرنگ آپدیت می شود. بهترین چیزی که در مورد این نرم افزار مسیریاب وجود دارد این است که به کاربران اجازه مشاهده وضعیت جاده ها، ترافیک، حوادث و غیره را می دهد. در صورت وجود یک مشکل در یک مسیر خاص، ویز اطلاعات مسیر جایگزین را فراهم می کند. کاربران با دادن آدرس و مقصد می توانند اطلاعات موجود در مورد جاده ها را مشاهده کنند و سفر خود را آغاز کنند.

گوگل مپ یک جایگزین عالی برای برنامه ویز

مسلما اسم گوگل مپ به گوشتان خورده است. گوگل مپ آیفون و Google Map اندروید سرویس ناوبری و نقشه یابی گوگل است. گوگل مپ نقشه های ماهواره ای، نقشه های خیابانی و دید پانورمای خیابان ها را به خوبی نمایش می دهد. همچنین گوگل مپ برای ترافیک های زنده استفاده می شود. علاوه بر فراهم آوردن سرویس ناوبری ترافیک و نقشه یابی ساده، گوگل مپ همچنین برای برنامه ریزی مسیر برای مسافرت استفاده می شود. اگر گوگل مپ برایتان باز نمی شود می توانید از پست ۱۱ روش حل مشکل دانلود و باز نشدن نقشه گوگل مپ در مرورگر و اندروید کمک بگیرید.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze

اگر اینترنت ندارید می توانید نقشه های گوگل را با کمک پست چگونه نقشه گوگل یک منطقه را برای زمانی که اینترنت نداریم دانلود کنیم؟ دریافت کنید.

بینگ مپ سرویس آنلاین شبیه به برنامه ویز

بینگ مپ یا Bing Map که به عنوان Windows Live Maps شناخته می شود یک سرویس نقشه یابی است که توسط مایکروسافت ارائه شده است. شما می توانید از طریق موتور جستجوی بینگ به طور مستقیم به سرویس نقشه یابی Bing Maps دسترسی پیدا کنید. بینگ مپ تصاویر هوایی و نقشه برداری همراه با نقشه های جاده ای را برای شما فراهم می آورد. از ویژگی های دیگر بینگ مپ می توان به نقشه های خیابانی، مناظر جاده ای، مناظر هوایی، دید چشم پرنده، خیابان و … اشاره کرد.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze

برای مشاهده پسورد وای فای روی نقشه می توانید از پست پسورد وای فای فرودگاه های سراسر جهان را بر روی نقشه ببینید ! کمک بگیرید.

اپل مپ نرم افزار مشابه Waze

اپل مپ به طور پیش فرض برای دستگاه های اپل طراحی شده است. Apple Maps نقشه های ۳ بعدی و خدمات ناوبری را برای رانندگان، مسافران و افراد دیگر فراهم می آورد. بهترین مزیت اپل مپ این است که مدل های زنده سه بعدی از سازه ها و ساختمان ها برای دستگاه های اپل فراهم می آورد. همچنین گرافیک برداری برای ارائه نقشه های موقعیتی فراهم می آورد.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze

Yandex.Maps میتواند در آینده جایگزین مناسبی برای نرم افزار ویز باشد

Yandex.Maps سرویس نقشه برداری رایگان برای پیدا کردن آدرس ها و شرکت های موجود در سراسر جهان است. کاربران تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که نام مکان یا سازمان را وارد کنند بعد مسیر گام به گام آدرس را دریافت کنند. همچنین از این سرویس نقشه برداری برای وضعیت ترافیک زنده استفاده می کنند. سیستم ناوبری زنده در Yandex.Maps به رانندگان کمک می کند تا برنامه ریزی مسیر خود را بدست بیاورند.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze

دانلود برنامه مسیریاب HERE WeGo

Here WeGo یک برنامه مسیریاب است که در گوگل پلی استور دارای امتیاز +۴ است. این برنامه به عنوان یا جایگزین خوب برنامه ویز شناخته شده است. برای صرفه جویی در مصرف دیتا، نقشه ها به صورت آفلاین در دسترس هستند. با استفاده از برنامه مسیر یاب WeGo شما می توانید نزدیکترین محل های اطراف خود را پیدا کنید. اگر شما قصد دارید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید این برنامه قیمت بلیط اتوبوس و میزان دور بودن ماشین را به شما می گوید. با وجود اینکه این برنامه نقشه های آفلاین بیش از ۱۰۰ کشور را به شما ارائه می دهد اما بسیاری از کاربران در هنگام بارگیری برنامه با آن مشکل دارند. احتمالا شما برای انتقال این برنامه مسیریاب به کارت SD مشکل پیدا خواهید کرد. برنامه مسیر یابی Here WeGo برای اندروید و آیفون در دسترس است.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze

معرفی برنامه مسیریاب HERE Maps

برنامه مسیریاب HERE Maps ابتدا برای گوشی های هوشمند نوکیا طراحی شد اما در حال حاضر برای سیستم های دسکتاپ نیز در دسترس است. HERE Maps نام جدید برنامه های OVI Maps, Nokia Maps و NAVTEQ است. این برنامه بیش از ۲۰۰ کشور را نشان می دهد. علاوه براین از این سروس مسیریاب می توانید در اندروید، آیفون، تلفن های ویندوز، سیستم عامل فایرفاکس، سیستم عامل Fire، اوبونتو و سیستم عامل Sailfish استفاده کرد.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze

برنامه MapQuest بهترین مسیریاب صوتی

MapQuest یک برنامه مسیریاب مخصوص رانندگان است که نقشه جاده ها، مسیرها و خیابان ها را نشان می دهد. با استفاده از این سرویس آنلاین، کاربر می تواند ترافیک محلی و شرایط جاده ها و مکان های تجاری نزدیک، اماکن عمومی، هتل ها، بیمارستان ها و بسیاری نقاط دیگر را پیدا کند. از مسیریاب MapQuest استفاده کنید و نقشه های زنده، GPS، ناوبری صوتی و بروزرسانی های ترافیک را به صورت رایگان دریافت کنید.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze

دانلود برنامه مسیریاب ۲GIS

۲GIS یک سرویس ناوبری و نقشه محلی است که تنها مناطق و مکان های امارات متحده عربی را نشان می دهد. با توجه به محدودیت آن در برخی مناطق خاص این سرویس نسبت به سرویس های دیگری که امروز در انزل وب معرفی کردیم دقیق نیست. این برنامه مسیریاب تنها برای کسانی که قصد سفر به امارات متحده عربی دارند مناسب است.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze

برنامه دال، برنامه ویز ایرانی

خب یک مورد از برنامه های مسیریابی ایرانی هم معرفی کنیم. برنامه مسیریاب دال دارای یک مسیریاب صوتی است. برنامه دال به شما کمک می کند تا مسیری را که بلد نیستید را پیدا کنید، معمولا وقتی که جایی را بلد نیستید از یک بلد کمک می گیرد تا به مقصد مورد نظر خود بروید و دال همان بلد راه است. علاوه بر این از ویژگی های دی گر این برنامه مسیریاب می توان به نقشه های فارسی، جستجوی مقصد، ذخیره مورد علاقه ها، تخمین زمان رسیدن به مقصد، دستورات راهتما، راهنمای صوتی، مسیریابی، ناوبری در طول حرکت و غیره اشاره کرد.

10 برنامه رقیب و جایگزین Waze