تکنولوژیک نیوز

درز اطلاعات جدید آیفون‌های سال ۲۰۱۸ اپل

زمان زیادی تا رونمایی آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل باقی مانده اما از هم اکنون شاهد درز پیدا کردن اطلاعات جدیدی از آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل هستیم. ظاهراً اپل سال آینده آیفون ۹ را در کنار آیفون Xs و Xs پلاس عرضه خواهد کرد.

تجربه نشان داده است Ming-Chi Kuo اطلاعات خوبی از برنامه‌های بعدی اپل دارد و تاکنون شاهد پیش‌بینی‌های بسیار دقیقی از سیاست‌‌گذاری‌های اپل از جانب وی بوده‌ایم، این بار نیز Ming-Chi Kuo از برنامه‌های اپل برای آیفون‌های ۲۰۱۸ خبر داده است. بنا به ادعای Ming-Chi Kuo، اپل قصد دارد در سال ۲۰۱۸ سه دستگاه آیفون جدید راهی بازار کند، از قرار معلوم اولین گوشی آیفون ۲۰۱۸ اپل، صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچی دارد و این گوشی را با نام آیفون ۹ در بازار خواهیم شناخت. 

آیفون ۹ ساخت دست شرکت‌های Pegatron ،Foxconn و Wistron است و این گوشی از صفحه‌نمایش LCD بهره گرفته است. گفته می‌شود وظیفه تامین صفحه‌نمایش آیفون ۹ بر عهده Japan Display گذاشته شده و تمامی قسمت‌های این صفحه‌نمایش قابل تعامل است تا در نتیجه نسبت حاشیه کناره‌های آیفون ۹ با صفحه‌نمایش گوشی حدود ۰٫۵ میلی‌متر باشد.

نسبت صفحه‌نمایش آیفون ۹ برابر با ۱۸:۹ است و این گوشی رزولوشنی برابر با ۱۰۸۰ در ۲۱۶۰ پیکسل دارد. یک باتری یکپارچه مستطیل با ۲۸۵۰ میلی‌آمپر در آیفون ۹ حضور پیدا خواهد کرد و در این گوشی خبری از تاچ سه‌بعدی نیست. فیس‌آی‌دی، قابلیت TrueDepth برای دوربین و ویژگی‌ Animoji را می‌توان از دیگر ویژگی‌های آیفون ۹ دانست. لازم به ذکر است که آیفون ۹ به یک دوربین در قسمت پشت مجهز شده است و خبری از سنسورهای دوگانه در این گوشی نخواهد بود.

از طرف دیگر Ming-Chi Kuo معتقد است که نسل بعدی آیفون X را در سال ۲۰۱۸ در قالب دو گوشی با نام‌های آیفون Xs و آیفون Xs پلاس شاهد خواهیم بود.

این دو گوشی به ۴ گیگابایت رم و باتری ۳۴۰۰ میلی‌آمپری مجهز خواهند بود و گفته می‌شود که این باتری در دو قسمت به صورت L مانند در آیفون‌های X سال ۲۰۱۸ اپل تعبیه خواهد شد. حضور صفحه‌نمایش OLED در این گوشی‌ها پیش‌بینی می‌شود و احتمال می‌رود آیفون Xs پلاس ابعادی برابر با ۶٫۵ اینچ داشته باشد و شاید در این گوشی شاهد حضور صفحه‌نمایشی از نوع LCD باشیم.

در کنار تمامی این موارد، Ming-Chi Kuo پیش‌بینی کرده است که تفاوت چندانی را میان آیفون‌ X سال ۲۰۱۷ و آیفون‌های X سال ۲۰۱۸ شاهد نباشیم و به احتمال زیاد ویژگی‌ TrueDepth در دوربین این گوشی‌ها دست‌نخورده خواهد ماند.

جالب است بدانید Ming-Chi Kuo بر این باور است که تمامی آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل فروش خوبی را تجربه خواهند کرد.