تکنولوژیک نیوز

شاهکار جدید آلمانی خودرو Mercedes-Amg S63

با مهارت های فراوان مهندسین AMG و تحولات فروان در مدل استاندارد و تقویت سخت افزاری این امر چندان دور از دسترس نبود تا شاهد یکی از بهترین محصولات کلاس S یعنی Mercedes-Amg S63 باشیم.

محصول مرسدس دارای شتاب صفر تا صد در تنها ۴٫۲ ثانیه بوده و در حالت تمام برقی نیز سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را در پیش روی خریداران قرار می دهد.

رانندگانی که عاشق بازدهی بالاتر و سرعت بیشتری هستند  میتوانند با افزودن پکیج AMG Driver سرعت Mercedes-AMG S63 را تا      ۳۰۰ کیلومتر در ساعت نیز افزایش دهند.

در قیاس با نسخه استاندارد این خودرو مصرف کمتری داشته و در حدود ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند.

مشخصات فنی Mercedes-AMG S63

 به هر حال شاهد بازنشستگی سیستم پیشرانه ۸ سیلندر ۵٫۵ لیتری قدیمی بوده و هم‌اکنون جای خود را به پیشرانه ۴ لیتری‌ داده است که آنرا پیش تر در مدل E63 دیده ایم.

این پیشرانه که توسط دستان هنرمند مهندسان AMG طراحی و توسعه داده شده است دارای قدرت ۶۰۴ اسب بخاری و گشتاور  ۹۰۰ نیوتون بر متراست که نسبت به نسخه استاندارد بهبودهای فراوانی را تجربه کرده است که باید آنرا در کنار گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک جدید قرار بدهیم.

گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک در مدل جدید انجام‌وظیفه می‌کند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که همان گیربکس قدیمی در مدل ۱۲ سیلندر و ۱۰۰۰ نیوتون متری S65 حضور دارد.

از لحاظ مصرف سوخت این خودرو ۲٫۱ تنی و با ابعادی در حدود ۵ متر تنها ۸٫۹ لیتر در صد کیلومتر مصرف سوخت دارد که از نظر ما قابل احترام است.

 شما می توانید با انتخاب حالت‌های رانندگی اسپورت یا اسپورت پلاس ، روی سرعت تمرکز بیشتری داشته باشیدکه بدین ترتیب تعویض دنده‌ها به تندی صورت خواهد گرفت و به شما اجازه می‌دهد تا به صورت دستی دنده‌ها را تعویض کرده تا هیجان بیشتری را تجربه کنید.

نسبت به مدل استاندارد مرسدس،  ابهت خودرو نسبت به مدلی عادی بیشتر بوده و داخل کابین شاهد فضای زیاد برای دو فرد بالغ و دو کودک هستیم که اگرچه به اندازه یک خودرو تشریفات لیموزین جادار نیست ولی با استانداردهای یک GT کاملاً هماهنگ است و طبق  همین موضوع محفظه بار ۴۰۰ لیتری نیز برای جا دادن اشیای بزرگ بسیار کافی به نظر می رسد.

تکنولوژی‌های زیادی نیز در Mercedes-Amg S63 جدید بکار رفته زیرا از خوبی‌های سدان S کلاس که اخیراً فیس لیفت شده بهره‌مند است. سیستم دستورات صوتی هم‌اکنون می‌تواند همه‌چیز از ماساژور صندلی گرفته تا معطر شدن کابین را کنترل کرده و داشبورد نیز در سلطه صفحات نمایشی ۱۲٫۳ اینچی است که یکی به عنوان پانل پشت آمپرهای دیجیتال عمل کرده و دیگری نیز سیستم اطلاعات سرگرمی، ناوبری و حالت خودرو را نشان می‌دهد.

استفاده از پیشرانه جدید باعث شده Mercedes-Amg S63 کاراکتر متفاوتی داشته باشد و البته پرفورمنس هیجان‌انگیز AMG را با آرامش فوق‌العاده ترکیب کرده است. همین امر باعث شده مرسدس S63 یکی از تواناترین GT های لوکس بازار محسوب شود.