تکنولوژیک نیوز

رونمایی رسمی شیائومی از Mi Box 4

شرکت چینی شیائومی بلاخره از نسل چهارم ست‌تاپ باکس‌های Mi Box به صورت رسمی رونمایی کرد.

همانطور که دیروز شایع شده بود، بلاخره شرکت شیائومی Mi Box 4 را پس از گذشت تقریبا ۲ سال از عرضه آخرین مدل آن، به صورت رسمی معرفی کرد. هرچند شرکت شیائومی نسخه‌های بیشتری از می‌باکس را در چین عرضه می‌کند، اما در سطح بین‌المللی تنها یک دستگاه به عنوان نماینده هر نسل از Mi Box عرضه می‌شود. مهم‌ترین تفاوت دستگاه‌های مخصوص چین و نسخه‌های بین‌المللی آن است که دستگاه‌های سفارشی مخصوص چین از رابط کاربریMIUI TV به جای Android TV خالص استفاده می‌کنند.

شیائومی Mi Box 4 را مانند یک دستگاه کنترل مرکزی برای خانه شما معرفی می کند، زیرا این دستگاه قادر است آخرین وضعیت دیگر دستگاه‌های هوشمند موجود در خانه شما را بر روی تلویزیون که معمولا در نقطه مرکزی خانه قرار دارد نمایش داده و به شما برای کنترل آن‌ها از طریق فرمان صوتی و همچنین کنترل مخصوص کمک کند.

در واقع شیائومی از نظر نرم افزار در مقایسه با سخت افزار می باکس قدرتمندتر است البته قابل ذکر است که می باکس ۴ و می باس بین المللی کارایی یکسانی دارند با این تفاوت که می باکس ۴ از تولیدات قبلی این شرکت قوی تر است ولی از چیپ ست Amlogic S905X-H استفاده می کند که قابلیت پشتیبانی از سخت افزار  VP9برای رمزگشایی را ندارد درحالی که می باکس بین المللی از کدک‌هایی پشتیبانی می‌کند که توسط یوتیوب استفاده می‌شوند. همچنین Mi box 4C از بلوتوث پشتیبانی نمی‌کند و شامل یک IR از راه دور است.