تکنولوژیک نیوز

مشخصات پرچم‌دار Huawei P20 Pro با دوربین سه‌گانه و حاشیه‌های باریک

به تازگی، تصویر جدیدی منتشر شده است که پرچم‌دار Huawei P20 Pro را با دوربین سه‌گانه و بریدگی در بالای صفحه‌نمایش، به نمایش می‌گذارد.

گوشی‌های پرچم‌دار جدید برای عرضه به بازار، باید دو ویژگی داشته باشند؛ مشتریان به دنبال محصولاتی مجهز به صفحه‌نمایش بزرگ هستند و تمایل دارند گوشی‌ با دوربین قدرت‌مند خریداری کنند. این قابلیت‌ها در بیشتر گوشی‌های پرچم‌دار وجود دارد اما تنها تعداد محدودی، ویژگی‌های نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهند. اخیراً اعلام شده بود که شرکت HMD Global به دنبال توسعه پرچم‌دار نوکیا ۱۰ با دوربین پنج‌تایی است اما هوآوی نیز تصمیم دارد تا پرچم‌داران Huawei P20 را با دوربین سه‌گانه ارائه دهد.

هوآوی یکی از پرفروش‌ترین و تأثیرگذارترین سازندگان در بازار گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود؛ به همین جهت، تغییرات و نوآوری‌هایی که محصولات این شرکت ارائه می‌دهند، به سرعت به ویژگی مرسوم در میان گوشی‌های پرچم‌دار تبدیل خواهد شد. هنوز مشخص نیست استفاده از سه دوربین در پنل پشتی، چه مزیت‌هایی را برای پرچم‌دار P20 Pro هوآوی به همراه دارد اما شرکت چینی با سری «میت ۱۰»، به خوبی نشان داده است که در ساخت گوشی‌های هوشمند دوربین‌محور تا چه اندازه مهارت دارد. به همین جهت، انتظارات زیادی از پرچم‌داران Huawei P20 وجود دارد که با دوربین سه‌گانه راهی بازار خواهند شد.

در میان گوشی‌های هوشمندی که هوآوی از سری P20 عرضه خواهد کرد، مدل «پرو» یا نسخه «پلاس» با طراحی مانند آیفون ۱۰ اپل عرضه خواهد شد؛ حاشیه‌های اطراف نمایشگر به طور چشمگیری کاهش یافته است و به منظور جای‌گیری سنسور دوربین سلفی و بلندگوی مخاطب، بریدگی در بالای صفحه‌نمایش ایجاد شده است. به‌تازگی، تصویر رندر شده‌ای به‌دست آمده است که تغییرات احتمالی را در پرچم‌دار جدید هوآوی به نمایش می‌گذارد. با توجه به این تغییرات، دکمه‌ی Home که در پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس در پایین صفحه‌نمایش وجود داشت، از P20 Pro حذف شده و با کلیدهای نرم‌افزاری جایگزین می‌شود. در پنل پشتی، دوربین‌ها به صورت عمودی جای گرفته‌اند؛ انتظار می‌رود هوآوی از لنزهای ساخت لایکا برای دوربین اصلی پرچم‌داران جدیدش استفاده نماید.

گمانه‌زنی‌ها، حاکی از آن است که هوآوی تصمیمی برای معرفی پرچم‌داران جدید خود در نمایشگاه MWC 2018 ندارد؛ به‌نظر می‌رسد رونمایی سامسونگ از سری Galaxy S9 در ماه فوریه، باعث شده است تا شرکت چینی به دنبال تاریخ دیگری برای ارائه‌ی پرچم‌داران جدید خود باشد. البته هوآوی تنها شرکتی نیست که از معرفی پرچم‌داران جدیدش از سری P در نمایشگاه MWC 2018 خودداری خواهد کرد؛ شرکت ال‌جی، روند مشابهی را برای معرفی جانشین LG G6 اتخاذ خواهد نمود.


تصویر شماتیک که پیش‌تر از Huawei P20 Pro فاش شده بود

در حالی‌که اعلام شده بود سه گوشی Huawei P20، Huawei P20 Pro و Huawei P20 Plus از سری P در سال ۲۰۱۸ معرفی خواهد شد، رولند کوانت، افشاگر معروف توئیتر مدعی است تنها دو گوشی رده‌بالا از سری P20 در سال جدید میلادی ارائه می‌شود. همچنین احتمال دارد هوآوی به دنبال رونمایی از نسخه ارزان‌قیمت پرچم‌داران جدیدش باشد و این مدل با نام تجاری P20 Lite عرضه خواهد شد.

البته هنوز کاملاً مطمئن نیستیم Huawei P20 به عنوان جانشین پرچم‌داران Huawei P10 و Huawei P10 Plus ارائه شود؛ شرکت چینی هوآوی، نام تجاری P11 را نیز به ثبت رسانده و حتی صفحات آزمایشی در وب‌سایت رسمی این شرکت برای P11 و P12 ایجاد شده است. به همین جهت، کاملاً مشخص نیست Huawei P11 جانشین P10 خواهد بود یا هوآوی با تغییر روند نام‌گذاری پرچم‌داران سری P، گوشی P20 را ارائه می‌دهد.