تکنولوژیک نیوز

معرفی گوشی ZenFone 5 Max ایسوس

کمپانی ایسوس قرار است امسال طبق روال قبلی نسل تازه گوشی‌های ZenFone را معرفی کند. تازه‌ترین گزارش‌ها به دریافت مجوز Wi-Fi برای ZenFone 5 Max اشاره می‌کنند و ظاهرا قرار است حداکثر تا دو ماه آینده شاهد رونمایی از این سری تازه باشیم.

یک گوشی مرموز ایسوس با شناسه ASUS_X00QD روز گذشته از Wi-Fi Alliance مجوز ساخت دریافت کرد. پیش بینی شده است که این گوشی تحت عنوان ZenFone 5 Max وارد بازار شود.

مجوز صادرشده از سوی Wi-Fi Alliance نشان می‌دهد که گوشی ASUS_X00QD به صورت پیش فرض به سیستم عامل اندروید اوریو مجهز شده است و از Wi-Fi 802.11ac پشتیبانی می‌کند. همچنین پیش بینی می‌شود که ZenFone 5 Max یک میان رده سطح بالا از سری گوشی‌های ZenFone 5باشد. متاسفانه در حال حاضر اطلاعات چندانی از این گوشی در دسترس نیست.

کمپانی ایسوس اخیرا گوشی ZenFone Max Plus (M1) را با طراحی بدون حاشیه رسما معرفی کرد. در اوایل ماه جاری هم شاهد بودیم که یک گوشی دیگر از این سازنده به نام ZenFone 5 Lite در روسیه مجوز دریافت کرد. در اسناد منتشرشده منسوب به این گوشی هم به یک پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون و همچنین صفحه نمایش ۶ اینچی با نسبت تصویر ۱۸:۹ اشاره شده است. بدین ترتیب گوشی ASUS_X00QD که انتظار می‌رود با مشخصات فنی سطح بالاتری معرفی شود هم احتمالا از نسبت تصویر ۱۸:۹ بهره می‌برد.

گوشی ZenFone ۳S Max ژانویه سال گذشته با شناسه مشابه X00GD در وب دیده شد. شناسه گوشی ZenFone 4 Max که در ژوئیه سال گذشته معرفی شد هم X00ID بود. با توجه به شواهد موجود پیش بینی می‌شود که X00QD تحت عنوان ZenFone 5 Max و احتمالا در ماه ژوئیه معرفی شود.

جری شن، مدیر عامل ایسوس، سپتامبر سال گذشته اعلام کرد که سری گوشی‌های ZenFone 5 این سازنده تا مارس سال ۲۰۱۸ معرفی خواهند شد. این کمپانی تایوانی همچنین قرار است ماه آینده در نمایشگاه MWC ۲۰۱۸ بارسلونا هم حضور داشته باشد اما هنوز معلوم نیست که آیا قصد دارد گوشی هوشمندی را در خلال برگزاری آن معرفی کند یا خیر.