تکنولوژیک نیوز

فروش خوب گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ

اصلی‌ترین معیار عملکرد موفق یک شرکت در بازار گوشی‌های هوشمند، گزارش‌های سالانه مالی می‌باشد. سامسونگ هم که به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان شناخته می‌شود، به‌تازگی گزارش مالی سال ۲۰۱۷ خود را منتشر کرده که حاوی نکات مثبتی می باشد.

درآمد سامسونگ در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۱۷ ماهه برابر با ۶۱٫۸ میلیارد دلار بوده است که نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش ۲۴ درصدی را تجربه کرده است. جدیدترین گزارش مالی سامسونگ همچنین نشان می‌دهد که در زمینه سود خالص نیز با پرش از رقم ۸ میلیارد دلار در زمان مشابه در سال گذشته به ۱۱٫۴۹ میلیارد دلار در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ با افزایش ۷۳ درصدی روبرو هستیم.

نقطه قوت گزارش مالی سامسونگ، افزایش سودآوری فروش گوشی‌های این کمپانی در پایان سال ۲۰۱۷ بوده است، به‌طوری که علاوه بر نمایشگرها و تراشه‌های موبایلی، فروش گوشی‌های ساخت سامسونگ هم نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. آن‌طور که به نظر می‌رسد، بسیاری از وفاداران برند اپل، از آیفون ۱۰ ناامید شده‌اند و به سمت خرید گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ روی آورده‌اند.

البته توجه داشته باشید که به‌رغم افزایش فروش گوشی‌های بالا رده و از طرفی بالا رفتن هزینه‌های تبلیغاتی این برند، فروش گوشی‌های میان رده و مقرون‌به‌صرفه سامسونگ کاهش یافته است. در سوی دیگر با توجه به استفاده از پنل‌های OLED در اغلب بالارده های ۲۰۱۷ از جمله آیفون ۱۰ شاهد آن هستیم که میزان فروش پنل‌های OLED سامسونگ هم نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است.