تکنولوژیک نیوز

معرفی خودرو سانتافه جدید مدل ۲۰۱۸

کمتر کسی را می‌توان در ایران یافت که نام سانتافه را به عنوان یک شاسی بلند محبوب خانوادگی و خوش فرم نشناسد. و حالا اسکچ های آخرین مدل آن منتشر شده اند.

دیگر شکی نیست که با حضور لامبورگینی Urus، پروشه Cayenne و بنتلی Bentayga، خودرسازان توجه بسیار زیادی را به خودروهای کراس‌اوور تخصیص داده اند. مشخصا هیوندا در بازار کاملا متفاوتی از لامبورگینی رقابت می‌کند، اما ایده SUV هایی که به شدت به چشم بیایند بسیار به دل این خودروساز کره ای نشسته‌است…یا حداقل فعلا می‌توان چنین برداشتی از اسکچ‌های پخش شده از آخرین مدل سانتافه داشت.

مدل جدید سانتافه بسیاری از المنت های ظاهری‌اش را مثل چراغ جلوهای باریک، خط کناری بدنه و جلو پنجره پایینتر را از مدل کنا به ارث برده است. جلوپنجره سانتافه جدید بسیار شبیه چیزی‌است که شاید در نمایندگی‌های فروش اینفینیتی به چشم بخورد تا جلو یک هیوندا اما این ادامه همان راهیست که مدل سوناتا ۲۰۱۸ هم رفته ‌است.

مدل فعلی سانتافه‌ای که امروز می‌شناسیم در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد و اکنون تنها ۵ سال سن دارد، اما این عمر کوتاه مانع بهتر شدن این خودرو در هر مدل نشده‌ است.
فعلا برای اینکه از مشخصات فنی ماشین اطلاعات کافی داشته باشیم زود است اما به نظر می‌رسد انتخاب هایی که اکنون برای موتور وجود دارد، شامل موتور ۶ سیلندر با حجم ۳.۳ لیتر و ۴ سیلندر با حجم ۲ یا ۲.۴ لیتر همچنان به حضور خود ادامه خواهند داد. هیوندا قصد دارد از این مدل در بهمن یا اسفند امسال رونمایی کند و تنها آن موقع هست که ما جواب این سوالات خودمان را خواهیم گرفت.