تکنولوژیک نیوز

یک مشکل در آیفون ۱۰ توسط استیو وزنیاک معلوم گردید

استیو وزنیاک به عنوان یکی از پایه‌گذاران اپل، تاکنون چندین مرتبه ساز مخالف زده و از مشکلات آیفون ایکس صحبت کرده است! بنیان گذار اپل به تازگی از یک مشکل آیفون ۱۰ که او را آزار می‌دهد صحبت به میان آورده است.

استیو وزنیاک حدود دو ماه پیش اعلام کرد فعلا برنامه‌ای برای خرید گوشی موبایل آیفون ۱۰ندارد، اما ماه گذشته مشخص شد تیم کوک مدیر عامل کنونی شرکت، یک دستگاه برای وی ارسال کرده است. وی به طور قطعی نظر خود درباره پرچمدار اپل را بیان نکرد، اما هفته گذشته سرانجام سکوت را شکست و چند مورد از مشکلات آیفون ۱۰ که او را ناامید کرده‌اند تشریح کرد.

استیو وقتی دو ماه قبل و درست در زمانی که همه از معرفی آیفون ایکس شگفت‌زده بودند اعلام کرد قصد خرید این گوشی را ندارد، احساس نه چندان خوشایند خود نسبت به این گوشی را نشان داد. او گفت در عوض از آیفون ۸ راضی بوده و ترجیح می‌دهد از آن استفاده کند. وزنیاک به طور صریح اعلام کرد داشتن آیفون ۸ سبب خوشحالی او است، چرا که شبیه به آیفون ۷ بوده و آیفون ۷ نیز برای او تفاوتی با آیفون ۶ ندارد!

استیو وزنیاک

با وجود این تمجید از کوچکترین آیفون سال ۲۰۱۷، سخنان اخیر وی درباره مشکل آیفون ۱۰ ، این پرچمدار که اپل مانور تبلیغاتی زیادی بر روی آن داده است را به چالش می‌کشد. او حین مصاحبه با Nordic Business Forum گفت فریب خوردن از ماشین‌ها و سیستم‌های کامپیوتری وی را عصبانی می‌کند و در بیان این جمله، آیفون ایکس را به عنوان مثال بیان کرد.

استیو وزنیاک عملکرد چند گانه پاور گوشی را مشکل آیفون ۱۰ می‌داند

به عقیده استیو وزنیاک، دکمه پاور قرار گرفته در کنار دستگاه، در صورت لمس شدن سریع عمل متفاوتی را انجام خواهد داد. همچنین اگر آن را دو مرتبه یا سه مرتبه فشار بدهید، به ترتیب اعمال متفاوتی را شاهد خواهید بود. از آنجایی که این بنیان‌گذار اپل دوست دارد همه چیز ساده، قابل فهم و سرراست باشد، این را یک مشکل آیفون ۱۰خطاب می‌کند. استیو تصور می‌کند سر زدن چنین رفتاری از آیفون ایکس، برخلاف دیدگاه اپل به منظور ساخت دستگاه‌های ساده و قبل فهم است. جالب‌تر این که او نشان داد در صورت فشردن دکمه کناری به همراه دیگر دکمه‌ها، باز هم اعمال متفاوتی انجام می‌شوند!

 

مشکل آیفون 10

استیو مدعی است عادت به این مشکل آیفون ۱۰ مدت زیادی طول کشیده است و او بعد از مدت‌ها اکنون می‌داند چطور باید از دکمه‌ها به صورت ترکیبی استفاده کند. او درک کرده نباید یکی از دکمه‌های تغییر حجم صدا و همچنین دکمه‌ کناری را با یکدیگر نگه داشت و حتی باید از فشرده شدن اتفاقی آن‌ها همراه با هم جلوگیری کرد، چرا که در این صورت با شماره اضطراری ۹۱۱ تماس برقرار خواهد شد.

به نظر شما این مشکل آیفون ۱۰ که استیو وزنیاک از آن سخن به میان آورده، واقعا ایرادی بازدارنده به منظور خرید گوشی است و نمی‌توان با آن دست و پنجه نرم کرد؟ آیا به عقیده شما این موضوع اصلا یک مشکل محسوب می‌شود؟!