تکنولوژیک نیوز

اجرای آفیس ۲۰۱۹ مایکروسافت فقط روی ویندوز ۱۰ ممکن خواهد بود

آفیس ۲۰۱۹ که در قالب یک آپدیت جدید ارائه خواهد شد، تنها روی کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ کار می‌کند. اما علت این تصمیم مایکروسافت چیست و آفیس ۲۰۱۹ چه زمانی عرضه می‌شود؟

به تازگی Microsoft با انتشار یک پست پشتیبانی جدید برای ویندوز و آفیس، اعلام کرد کاربرانی که می‌خواهند بدون اشتراک سرویس آفیس ۳۶۵ از آخرین نسخه از مجموعه نرم افزاری آفیس استفاده کنند، باید سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند. در این صورت، با این اقدام که در جهت پیشبرد اهداف مایکروسافت و تشویق کسب و کارهای مختلف طراحی شده است، آفیس ۲۰۱۹ به عنوان یک نرم افزار مستقل روی کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۷ یا ۸٫۱ کار نخواهد کرد.

این موضوع تاثیری روی آفیس برای مک ندارد چرا که این مجموعه با برنامه زمانی خاص خود و به عنوان محصولی جداگانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. علاوه بر این، مایکروسافت چرخه زمانی پشتیبانی خود برای آفیس ۲۰۱۹ را تغییر می‌دهد که در نتیجه آن، این نرم افزار تا پنج سال به صورت مستقیم و “تقریبا تا دو سال، پشتیبانی توسعه‌یافته” را دریافت خواهد کرد.

آفیس ۲۰۱۹ تا پایان سال جاری میلادی عرضه خواهد شد

نسخه جدید آفیس که نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به دست کاربران خواهد رسید، اپلیکیشن های معمول همچون ورد، اکسل، پاورپوینت و اوت‌لوک در کنار نسخه‌های مخصوص سرور اکسچنج، شیرپوینت و نسخه تجاری اسکایپ را شامل می‌شود. مایکروسافت می‌خواهد نسخه‌های پیش‌نمایش از Office 2019 را اواسط سال ۲۰۱۸ منتشر کند و این نرم افزار، در درجه اول برای سازمان‌هایی طراحی شده است که از نسخه‌های ابری آفیس ۳۶۵ استفاده نمی‌کنند.

همچنین، مایکروسافت پشتیبانی خود از ویندوز ۱۰ برای مشتریان تجاری و آموزشی که از ورژن خاصی از این سیستم عامل استفاده می‌کنند را افزایش داده است، در واقع، ویرایش ۱۰۵۷، ۱۶۰۷، ۱۷۰۳ و ۱۷۰۹ از ویندوز ۱۰ برای این دسته از افراد به منظور روی آوردن به آخرین نسخه پشتیبانی‌شده از ویندوز ۱۰، شش ماه بیشتر ادامه خواهد داشت.