تکنولوژیک نیوز

معرفی نسخه ارزان‌تر و ضعیف‌تر لپ‌تاپ سرفیس مایکروسافت

شرکت مایکروسافت به تازگی از نسخه ضعیف‌تر لپ‌تاپ سرفیس رونمایی کرده که قرار است با برچسب قیمتی ۷۹۹ دلاری به بازار عرضه شود.

نسخه ارزان‌تر و ضعیف‌تر لپ‌تاپ سرفیس از همان مفهوم سری سرفیس در طراحی بدنه استفاده می‌کند بااین‌حال به دلیل ساختار متفاوتی که دارد کار با آن در اغلب اوقات ساده‌تر از تبلت‌های سرفیس پرو است.

این مدل همانند نسخه اولیه، این مدل نیز از ویندوز ۱۰ اس قدرت گرفته و این یعنی آنکه تنها می‌توان از برنامه‌های موجود در استور مایکروسافت بر روی آن بهره گرفت و خبر از قابلیت نصب برنامه‌های win32 نیست. شاید جالب باشد که بدانید از لحاظ درآمدی، خط تولید این محصول و نسخه اولیه آن تأثیری بر سودآوری مایکروسافت در گزاراش سال گذشته این شرکت نداشته است.

در سوی دیگر مایکروسافت هنوز اطلاعاتی پیرامون دلیل معرفی یک نسخه ارزان‌تر از لپ‌تاپ سرفیس را ارائه نکرده؛ بااین‌حال میدانیم که این مدل از همان نمایشگر ۱۳٫۵ اینچی با تراکم پیکسلی ۲۰۷ ppi استفاده کرده و قلب آن از تراشه سری Core m3 اینتل قدرت گرفته است. مایکروسافت از آلیاژ منیزیم برای تمام محصولات سری سرفیس استفاده می‌کند؛ به‌جز سرفیس لپ‌تاپ که در ساخت آن از آلومینیوم استفاده شده است.

از دیگر ویژگی‌های نسخه ارزان‌تر و ضعیف‌تر لپ‌تاپ سرفیس می‌توان به ۴ گیگابایت حافظه رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی از نوع SSD اشاره کرد. البته مدل Core i5 این محصول هم با قیمت ۹۹۹ دلاری قابل سفارش هست. برخی کارشناسان بر این عقیده‌اند که قیمت بالای سری سرفیس مایکروسافت یکی از عوامل کند شدن روند فروش آن‌ها به‌خصوص در خارج از ایالات‌متحده می‌باشد، ازاین‌رو ردموندی‌ها می‌کوشند با کاهش قیمت، این روند را تغییر دهند.