تکنولوژیک نیوز

آموزش شناسایی گوشی آیفون نو از ریفربیشد و تعویضی

با یک روش ساده تنها از طریق مشاهده پارت نامبر آیفون می‌توان دریافت که گوشی آکبند، ریفربیشد یا تعویضی است. در ادامه می‌تواند از این روش آگاه شوید.

پیش از این با چند روش جامع نکات مهم قبل از خرید آیفون در بازار ایران را به شما توضیح داده‌ایم که در لینک‌های زیر می‌توانید مشاهده کنید:

  • مراقب آیفون‌های Refurbished در بازار باشید
  • چگونه هنگام خرید آیفون از دست دوم نبودن آن مطمئن شویم؟

در این مطلب به عنوان یک روش مکمل نیز می‌خواهیم با استفاده از ترفندی ساده تنها با مشاهده پارت نامبر، نحوه تخشیص آیفون نو، ریفربیشد یا تعویض شده توسط کمپانی را به شما آموزش دهیم.

با مشاهده پشت جعبه آیفون یا مراجعه به Settings>General>About پارت نامبر درج شده را مشاهده کنید.

 

با مشاهده اولین حرف درج شده پارت نامبر می‌توان دریافت آیفون شما نو، ریفربیشد یا تعویضی است.

حرف M: آیفون‌ آکبند است.

حرف F: آیفون ریفربیشد است. پارت نامبر تمام آیفون‌های ریفربیشد با این حرف آغاز می‌‌شوند. (آیفون Refurbished آیفونی است که قبلا به مشکل برخورده و به کارخانه بازگردانده شده است و اپل آن را مانند آیفون کاملا نو به فروش می‌رساند، با این تفاوت که مبلغ کمتری از خریدار دریافت می‌کند.)

حرف N: آیفون تعویضی است. در صورت بروز مشکلی که قابل تعمیر نباشد، اپل یک آیفون جدید در اختیار کاربرانی که تحت گارانتی این شرکت هستند می‌دهد. پارت نامبر این آیفون‌ها با حرف N آغاز می‌شود. 

حرف P: هنگام خرید دستگاه‌هایی مانند آیپاد تاچ و آیپد به صورت آنلاین، اپل این امکان را به خریداران می‌دهد تا به صورت رایگان متن دلخواهشان را پشت بدنه دستگاه حکاکی کنند. این مورد در حال حاضر شامل آیفون نمی‌شود و مختص آیپاد تاچ و آیپد است.