تکنولوژیک نیوز

ترفند های دانلود از یوتیوب با گوشی و کامپیوتر

یوتیوب بزرگ‌ترین سایت بارگذاری ویدئو در جهان است. حجم عظیمی از کلیپ‌های سرگرم‌کننده، هنری، فیلم، آموزشی، علمی و … در این سایت بارگذاری شده است. بسیاری از این کلیپ‌ها استفاده‌ای کاربردی برای کاربران دارند و ازاین‌رو به دنبال دانلود و ذخیره آن هستند. دانلود از یوتیوب به‌راحتی امکان‌پذیر نیست و برای ما کاربران ایرانی باوجود فیلتر بودن یوتیوب این سختی دوچندان است.

در این یادداشت فارنت قرار است به‌طور کامل به آموزش دانلود از یوتیوب بپردازیم. این آموزش شامل چهار بخش است. بخش اول که اصلی‌ترین بخش آموزش است، آموزش نحوه دانلود از یوتیوب با سایت است. این بخش شامل کسانی می‌شود که به دنبال دانلود از یوتیوب بدون نرم افزار و دانلود از یوتیوب برای کامپیوتر می‌گردند. باید اضافه کنم که این بخش همان روش معروف دانلود از یوتیوب SS است و طبعاً اگر به دنبال دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم کاملاً رایگان می‌گردید باید این بخش را دنبال کنید. بخش دوم آموزش دانلود موزیک از یوتیوب بدون نیاز به فیلترشکن است. بخش سوم به آموزش دانلود از یوتیوب با تلگرام پرداخته‌ایم. این بخش مخصوص کسانی است که به دنبال یادگیری نحوه دانلود از یوتیوب با گوشی هستند. بخش چهارم نیز به دانلود از یوتیوب بدون فیلترشکن اختصاص دارد.

آموزش نحوه دانلود از یوتیوب با سایت SS

همان‌طور که می‌دانید سایت یوتیوب در ایران فیلتر است و برای دسترسی به آن باید به یک فیلترشکن متصل شوید. روش‌هایی که در این بخش به آموزش آن می‌پردازیم، همگی نیازمند اتصال شما به فیلترشکن هستند. پس برای شروع کار ابتدا فیلترشکن خود را روشن کنید. توجه داشته باشید که آموزش تصویری ما برای کامپیوتر است، اما تمامی مراحل قابل‌اجرا بر روی گوشی نیز هست.

ابتدا محتوای موردنظر خود را در گوگل جست‌وجو می‌کنید و نتایج آن با لینک‌های یوتیوب بر روی گوگل نمایش داده می‌شود. ما تریلر انیمیشن کوکو را جست‌وجو کرده‌ایم که نتیجه آن به شکل زیر برای ما نمایش داده‌شده است. البته ممکن است نتیجه فقط به‌صورت لینک‌های عادی نمایش داده شود.

دانلود از یوتیوب SSلینک یوتیوب موردنظر خود را در یک تب جدید بازکنید. سپس مانند تصویر زیر به ابتدای نام یوتیوب در آدرس بار SS اضافه کنید و کلید اینتر را فشار دهید.

دانلود از یوتیوب SSحالا با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبرو می‌شوید. در اصل شما به سایت Savefrom.net منتقل‌شده‌اید که لینک یوتیوب موردنظر شمارا برای دانلود مهیا می‌کند. همین حالا می‌توانید با فشردن کلید دانلود از یوتیوب با سایت نسخه پیشنهادی را که معمولاً بهترین نسخه است دانلود کنید. در کلیپ یوتیوب موردنظر ما نسخه ۷۲۰p برای دانلود پیشنهادشده است.

دانلود از یوتیوب SSاگر می‌خواهید نسخه‌های دیگر را دانلود کنید کافی است علامت رو به پایین را که در تصویر زیر مشخص‌شده است فشار دهید. ابتدا مانند تصویر نسخه‌های رایج را که به چند رزولوشن و فرمت محدود هستند به شما نمایش می‌دهد. اگر احساس کردید به نسخه دیگری نیاز دارید، بازهم علامت رو به پایین را فشار دهید تا نسخه‌های بیشتر نمایش داده شوند.

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، لیست بلند بالایی از نسخه‌های کلیپ موردنظر شما نمایش داده می‌شوند که این نسخه‌ها برای هر کلیپ به‌طور مشخص متفاوت است.

دانلود از یوتیوب با سایتنسخه‌هایی که در کنار آن‌ها علامت یک بلندگوی خط‌خورده قرمز دیده می‌شود بدون صدا هستند و در انتهای لیست نسخه‌های صدای خالی کلیپ نیز دیده می‌شود.

دانلود از یوتیوب با سایت

دانلود از یوتیوب با سایت ssدر انتها نسخه موردنظر خود را انتخاب کنید و کلید  را فشار دهید تا مانند تصویر زیر کلیپ برای دانلود ارائه شود. توجه داشته باشید که بسته به تنظیمات کامپیوتر شما، ممکن است این نسخه توسط دانلود منیجر و یا خود مرورگر دانلود شود.دانلود از یوتیوب با سایت

آموزش نحوه دانلود مستقیم موزیک از یوتیوب بدون فیلترشکن

گاهی اوقات تنها نیاز به دانلود کردن صوت کلیپ خود هستیم. به‌طور مثال یک قطعه موسیقی را در یوتیوب پیدا می‌کنیم و فقط نسخه باکیفیت MP3 آن را می‌خواهیم. برای این کار باید از سایت y2mate.com کمک بگیرید. سایت y2mate نیز مانند Savefrom.net مخصوص دانلود از یوتیوب است و عملکرد کاملاً مشابهی دارد. اما بخش دیگری دارد که در آن به‌صورت آنلاین صوت کلیپ‌ها را جداگانه به فایل MP3 تبدیل کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهد. نکته حائز اهمیت درباره این سایت این است که برای دانلود نسخه MP3 کلیپ‌ها (تا زمان نوشتن این یادداشت) نیازی به اتصال به فیلترشکن نخواهید داشت. نخواهید داشت. از این لینک برای ورود به این بخش استفاده کنید.

سایت تبدیل لینک یوتیوبهمانند تصویر بالا، لینک ویدئوی موردنظر خود را در آدرس بار وسط تصویر وارد کنید. پس از چند لحظه کلیپ موردنظر شما همراه با نسخه MP3 پیشنهادی سایت نمایش داده می‌شود. معمولاً نسخه پیشنهادی ۱۲۸kbps است و می‌توانید با فشردن کلید سایت تبدیل لینک یوتیوب وارد فرایند دانلود همین نسخه شوید.

سایت تبدیل لینک یوتیوبدرعین‌حال با فشردن علامت رو به پایینی که در تصویر بالا مشخص‌شده است، می‌توانید نسخه‌های دیگری را برای دانلود انتخاب کنید. همان‌طور که در تصویر می‌بینید حتی می‌توانید نسخه‌های MP4 کلیپ خود را نیز انتخاب و دانلود کنید. پس از انتخاب نسخه مورد خود، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود و در آن چندثانیه‌ای (بسته به کلیپ انتخاب‌شده) زمان می‌برد تا صدای کلیپ به کیفیت موردنظر شما تبدیل و آماده دانلود شود.

سایت تبدیل لینک یوتیوبپس از پایان یافتن عملیات تبدیل فایل، می‌توانید با فشردن کلید سایت تبدیل لینک یوتیوب فایل خود را دریافت کنید. بسته به تنظیمات کامپیوتر و مرورگر شما ممکن است این فایل توسط دانلود منیجر و یا خود مرورگر دانلود شود.

دانلود از یوتیوب با تلگرام بدون فیلترشکن

هر دو شیوه‌ای که تا به اینجا درباره دانلود از یوتیوب آموزش دادیم، قابل‌استفاده بر روی گوشی نیز هستند. بااین‌حال بگذارید اینجا به‌طور اختصاصی به آموزش نحوه دانلود از یوتیوب با گوشی بپردازیم. این کار به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر بدون نیاز به فیلترشکن و با اپلیکیشن تلگرام امکان‌پذیر است. برای آن تنها به نصب بوت تلگرامی @savevideobot نیاز دارید.

دانلود از یوتیوب با تلگرامبا واردکردن @savevideobot در قسمت جست‌وجوی تلگرام و وارد شدن به آن تصویری مانند زیر نمایش داده می‌شود.

دانلود از یوتیوب با تلگرامبرای شروع باید دکمه START پایین صفحه را فشار دهید. با این کار پیامی مانند زیر نمایش داده می‌شود.

نحوه دانلود از یوتیوب با گوشیحالا مانند تصویر زیر لینک ویدئوی خود را در قسمت چت وارد کنید.

نحوه دانلود از یوتیوب با گوشیبا واردکردن آدرس لینک، مشخصات ویدئوی موردنظر شما، در قالب یک پیام از طرف شما نمایش داده می‌شود و بلافاصله بعدازآن پیامی مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود که اعلام می‌کند انجام درخواست شما چند لحظه زمان می‌برد که این زمان بسته به کلیپ درخواست شده متغیر است.

نحوه دانلود از یوتیوب با گوشیپس از چند لحظه مشخصات ویدئوی درخواستی شما از سوی @savevideobot اعلام‌شده و در زیر آن رزولوشن‌هایی که امکان دانلود آن‌ها وجود دارد می‌آید.

نحوه دانلود از یوتیوب با گوشیپس از انتخاب رزولوشن موردنظر خود، بازهم پیامی از سوی بوت ارسال می‌شود و اعلام می‌کند که عملیات تبدیل کلیپ و آپلود آن بر روی تلگرام زمان‌بر است و این زمان بستگی به کلیپ انتخابی شما دارد.

نحوه دانلود از یوتیوب با گوشیدرنهایت کلیپ شما برای دانلود بر روی بوت قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که اگر نسخه موردنظر شما کمتر از ۵۰ مگابایت باشد به‌صورت یک کلیپ در اختیارتان قرار می‌گیرد و اگر بیشتر از ۵۰ مگابایت باشد، به‌صورت لینک در اختیارتان قرار می‌گیرد که با فشردن لینک و باز شدن آن در مرورگر، مانند هرفایل دیگری می‌توانید اقدام به دانلود آن کنید.نحوه دانلود از یوتیوب با گوشی

ترفند دانلود از یوتیوب بدون فیلترشکن

در اینجا می‌خواهم شمارا با یک سایت دانلود مستقیم از یوتیوب آشنا کنم. نکته مهم درباره این سایت این است که برای استفاده از آن نیازی به استفاده از فیلترشکن نخواهید داشت. علاوه بر این با استفاده از این سایت، دانلود از یوتیوب با idm نیز امکان‌پذیر خواهد بود. برای شروع باید وارد سایت new.cloudfile.co/transfer شوید. با باز کردن سایت تصویری مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود.

ترفند دانلود از یوتیوب بدون فیلترشکنبرای شروع علامت مثبت نارنجی‌رنگی که با فلش زردرنگ در تصویر بالا مشخص‌شده است را فشار دهید. مانند تصویر زیر، پنجره‌ای باز می‌شود. در قسمتی که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است، آدرس لینک یوتیوب ویدئوی موردنظر خود را وارد کنید.

ترفند دانلود از یوتیوب بدون فیلترشکنبلافاصله با واردکردن لینک، مشخصات کلیپ موردنظر مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود. همان ابتدا نسخه پیشنهادی سایت برای دانلود آماده است و می‌توانید با فشردن کلید ترفند دانلود از یوتیوب بدون فیلترشکن عملیات دانلود را آغاز کنید.

دانلود از یوتیوب با idmبرای انتخاب نسخه دیگری برای دانلود روی علامت رو به پایین که در تصویر زیر با فلش زردرنگ مشخص‌شده است فشار دهید تا مانند تصویر زیر دیگر نسخه‌های قابل دانلود آن برای شما نمایش داده شود.

دانلود از یوتیوب با idmبعد از انتخاب نسخه موردنظر و زدن کلید دانلود، پنجره‌ای مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود که در آن روند پردازش، تبدیل، آپلود و آماده شدن ویدئوی موردنظر شما برای دانلود نمایش داده می‌شود. مدت‌زمانی که این مراحل طول می‌کشد بستگی به کلیپ انتخابی شما دارد، اما معمولاً کمتر از یک دقیقه زمان می‌برد.

دانلود از یوتیوب با idmبا آماده شدن فایل برای دانلود، همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، کلیپ موردنظر شما از طریق دانلود منیجر قابل دانلود خواهد بود. البته دانلود مستقیم و خودکار آن توسط idm بستگی به تنظیمات مرورگر و idm شما دارد.سایتهای مخصوص دانلود از یوتیوب

نکته بسیار مهم: مسئله‌ای که درباره سایتهای مخصوص دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم و بدون فیلترشکن وجود دارد، فیلتر شدن آن‌ها است. سایت‌های بسیاری وجود دارند که این خدمات را به‌صورت رایگان ارائه می‌کنند، اما تقریباً اکثریت قریب به‌اتفاق آن‌ها فیلتر هستند. سایتی که ما در اینجا برای دانلود از یوتیوب بدون فیلترشکن معرفی کردیم، شامل همان قریب به‌اتفاق است که تا لحظه نگارش این یادداشت فیلتر نشده است. به همین دلیل این روش دانلود از یوتیوب باوجود ساده‌تر بودن از روش‌های دیگر، در انتها آمد. احتمال دارد زمانی که شما در حال خواندن این یادداشت هستید، این سایت فیلتر شده باشد.