تکنولوژیک نیوز

باز هم مشکل در آیفون ۱۰ ، جلوگیری از دریافت تماس

یک مشکل جدید آیفون ۱۰ اپل صدای صدها نفر از کاربران این گوشی را درآورده است. اپل بعد از افزایش اعتراضات، در پی یافتن دلیل این مشکل آیفون ایکس است. عدم دریافت تماس در آیفون ۱۰ رفته رفته ممکن است تبدیل به معضلی جدی شود.

تعداد کاربرانی که از یک مشکل جدید آیفون ۱۰ در حال گلایه هستند در حال افزایش است. این گوشی موبایل، قابلیت‌های فوق‌العاده پیشرفته‌ای داشته و به همین دلیل همانند دیگری گوشی های هوشمند پیشرفته، قابلیت برقراری و دریافت تماس در آن گم شده است! با این حال به گزارش تعدادی از کاربران، آن‌ها قادر به استفاده از آیفون ایکس به عنوان یک گوشی موبایل نیستند! به طور دقیق، برخی کاربران در برخی مواقع نمی‌توانند به تماس‌هایی که با آن‌ها گرفته می‌شود پاسخ بدهند.

تاکنون ۸۰۰ کاربر مشکل جدید آیفون ۱۰ را گزارش داده‌اند

این مشکل جدید آیفون ۱۰ از آنجایی بروز کرده که نمایشگر گوشی با اختلاف ۶ الی ۱۰ ثانیه‌ای بعد از دریافت تماس روشن می‌شود. به همین دلیل کاربر قادر به مشاهده و لمس دکمه‌های دریافت و یا رد تماس نیست. در حالی که کاربر دریافت‌کننده تماس در حال سر و کله زدن با گوشی است، شخص تماس‌گیرنده احتمالا تصور می‌کند این فرد نسبت به تماس وی بی‌اعتنا است! تا روز چهارم فوریه (پانزده بهمن)، نزدیک به ۸۰۰ کاربر اینمشکل آیفون ۱۰ را در انجمن وب سایت اپل گزارش داده‌اند. مشکل جدید پرچمدار اپل با عنوان “Incoming Call Bug” (باگ تماس‌ دریافتی)، برای نخستین مرتبه در آخرین ماه سال ۲۰۱۷ (دو ماه پیش) رویت شد. متاسفانه ریست نرم افزاری گوشی نیز مشکل را برطرف نمی‌کند.

 

بر اساس گزارش The Financial Times، اپل در حال تلاش برای یافتن دلیل بروز مشکل است، اما در حال حاضر نمی‌تواند اظهار نظری پیرامون علت آن داشته باشد. خوشبختانه این مشکل کاربران آن‌چنان زیادی را درگیر نکرده و اپل از گسترده شدن آن جلوگیری کرده است.