تکنولوژیک نیوز

نسخه ایرانی Galaxy S9 دارای دو سیم‌کارت و تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ خواهد بود

براساس اطلاعات بدست آمده از وب‌سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت سامسونگ درنظر دارد تا گوشی Galaxy S9 و Galaxy S9 Plus را با تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ و پشتیبانی از دو سیم‌کارت در بازار کشورمان عرضه نماید.

کهکشانی‌های ۲۰۱۸ سامسونگ تا چند هفته آینده رونمایی خواهند شد؛ این شرکت برای عرضه پرچم‌داران جدیدش در بازارهای مختلف، باید تأییدیه‌های لازم را به‌دست آورد و براساس پیگیری‌های جی‌اس‌ام، نمونه‌هایی از Galaxy S9 به منظور ارزیابی اولیه وارد ایران شده است.

براساس مشاهدات جی‌اس‌ام در بخش «دستگاه‌های بررسی شده» وب‌سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دو گوشی با شماره مدل SM-G960F/DS و SM-G965F/DS موفق شده است گواهی موقت را برای ورود به بازار ایران در تاریخ ۱۵ بهمن ۹۶ به‌دست آورد. پیگیری‌های جی‌اس‌ام از روابط عمومی این سازمان، به این موضوع اشاره دارد که گواهی مذکور با ارزیابی نمونه واقعی پرچم‌داران Galaxy S9 به‌دست آمده است؛ با این‌حال، گواهی دائم برای فروش پرچم‌داران سامسونگ در بازار ایران، در مراحل بعدی و پس از معرفی رسمی صادر خواهد شد.

با اینکه معمولاً اسم‌ گوشی‌ها در هنگام دریافت تأییدیه رگولاتوری فاش نمی‌شود، وب‌سایت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اشاره کرده است که Galaxy S9 و Galaxy S9 Plus مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. از شماره مدل فاش شده، نکات زیادی پیرامون پرچم‌داران جدید سامسونگ برداشت می‌شود؛ حرف F به عرضه نسخه جهانی Galaxy S9 در بازار ایران اشاره دارد. نسخه جهانی به پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ با هشت هسته پردازشی مجهز خواهد شد؛ مدل‌هایی که در ایالات متحده و چین به فروش می‌رسند، از پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام استفاده خواهند کرد.

ضمن اینکه DS در انتهای شماره مدل گوشی‌های جدید سامسونگ، حاکی از پشتیبانی پرچم‌داران این شرکت از دو سیم‌کارت است. مدل‌های عرضه شده در بازار کشورمان، از دو سیم‌کارت پشتیبانی می‌کنند.

شایعات پیشین پیرامون اعضای جدید سری Galaxy S، حاکی از افزایش قیمت نسبی پرچم‌داران ۲۰۱۸ سامسونگ است؛ ضمن اینکه مدل Plus به دوربین دوگانه مجهز می‌شود.