تکنولوژیک نیوز

استفاده از سنسور IMX45 سونی در دوربین Galaxy S9

اطلاعات ارائه شده توسط یکی از شایعه‎پردازان معروف توئیتر، حاکی از تجهیز پرچم‌داران Galaxy S9 سامسونگ به سنسور دوربین IMX345 سونی است.

براساس توئیت منتشر شده توسط MMDJ، شایعه‌پرداز معروف محصولات سامسونگ، پرچم‌داران Galaxy S9 و Galaxy S9 Plus به سنسور دوربین IMX345 سونی مجهز خواهند شد. در این توئیت، اعلام شده است که دوربین مورد بحث، ۱/۲٫۵۵ اینچی خواهد بود؛ باید اشاره کرد که اندازه سنسور با سنسور مورد استفاده در پرچم‌داران Galaxy S8 و Galaxy Note 8 مشابه است. 

در وب‌سایت رسمی سامسونگ به نشانی Samsung.com، اشاره شده بود که سنسور مورد استفاده در Galaxy S9 و Galaxy S9 Plus، سرعت ثبت بالایی دارد؛ این سنسور، می‌تواند ویدیویی‌ها با نرخ ۴۸۰ فریم بر ثانیه به ثبت برساند. گمان می‌رود رزولوشن ویدیوهای ثبت شده، ۱۰۸۰p Full HD باشد. در نسل قبل، تنها می‌توانستید ویدیو‌های اسلوموشن ۲۴۰fps با رزولوشن ۷۲۰p HD ثبت کنید.

براساس شایعات، سنسور دوربین Galaxy S9 و Galaxy S9 Plus به لنزی با دیافراگم متغیر F1.5 تا F2.4 مجهز خواهند بود. دوربین پرچم‌داران جدید سامسونگ، سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با فناوری Dual Pixel خواهند داشت و با توجه به اطلاعات ارائه شده، نام سنسور دوربین نیز مشخص شده است.

طبق گمانه‌زنی‌ها، جانشین Galaxy S8 و Galaxy S8 Plus در تاریخ ۲۵ اسفند وارد بازار خواهند شد؛ پیش‌فروش هر دو نیز از ۱ مارس آغاز می‌شود. ضمن اینکه رسماً اعلام شده است پرچم‌داران ۲۰۱۸ سامسونگ در تاریخ ۶ اسفند به صورت رسمی معرفی خواهند شد.