تکنولوژیک نیوز

نحوه آنبلاک کردن افراد در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از شبکه های پرطرفدار این روزها بوده که با اشتراک گذاری ویدئو یا تصویر می توانید ارتباطی با سایر افراد پیدا کنید. این شبکه محلی برای کسب اطلاعات روز و سرگرمی محسوب شده که می تواند ساعت ها شما را به خود مشغول سازد. گاهی اوقات سهوا کسی را در اینستاگرام بلاک می کنید یا بعد از گذشت مدت زمانی از بلاک یک شخص، نظرتان تغییر می کند. در چنین مواقعی به راحتی می توان با استفاده از ویژگی آنبلاک، همه چیز را به حالت عادی برگرداند. رابط کاربری اپلیکیشن اینستاگرام برای بعضی از افراد تا حدودی گیج کننده است و از این رو تصمیم گرفتیم با نوشتن این مطلب شما را با شیوه آسان انجام این کار آشنا کنیم.

زمانی که افراد را در اینستاگرام بلاک یا آنبلاک می کنید، آنها به هیچ عنوان از این کار شما مطلع نخواهند شد. در صورت بلاک کردن، افراد قادر به مشاهده پست ها و اطلاعات پروفایل شما نخواهند بود و حتی ممکن است تصور کنند حساب کاربری تان را پاک کرده اید. نکته: هنگامی که فردی را در اینستاگرام بلاک کنید، عمل آنفالو کردن وی از سوی شما هم به صورت خودکار انجام می شود. به همین دلیل زمانی که اقدام به آنبلاک آنها می کنید، باید مجددا آنها را فالو کنید.

نحوه آنبلاک در اپلیکیشن های اندروید و iOS

۱- ابتدا باید نام پروفایل مورد نظر را به خاطر آورده و آن را جستجو کنید. اگر قادر به یادآوری نام نیستید، با مراجعه به قسمت تنظیمات پروفایل می توانید لیست افراد بلاک شده را مشاهده نمایید. برای این منظور، وارد برگه پروفایل شوید؛ سپس شکل سه نقطه که دقیقا کنار پروفایل تعبیه شده را بزنید.

بعد از این با صفحه ای مواجه خواهید شد که تنظیمات مختلفی برای پیکربندی پروفایل در اختیارتان قرار می دهد مثل امکان فعال/غیرفعال کردن احراز هویت دو مرحله ای. صفحه را رو به پایین پیمایش و بعد از پیدا کردن گزینه Blocked Users، روی آن ضربه بزنید.

۲- بعد از دسترسی به پروفایل فرد بلاک شده باید آیکن منو (سه نقطه) که در منتهی الیه سمت راست و بالای صفحه پروفایل تعبیه شده را بزنید. حال منویی مشتمل بر چند گزینه باز می شود که باید گزینه Unblock را بزنید. همان طور که پیش تر هم اشاره شد برای مشاهده پست ها و استوری های فرد بلاک شده، مجبور به فالوو کردن مجدد آنها خواهید بود.

نحوه آنبلاک در مرورگر

اگر چه اینستاگرام در بخش پرسش و پاسخ های رایج صراحتا به این موضوع اشاره می کند که امکان بلاک افراد از طریق مرورگر وجود ندارد اما انجام این کار به راحتی میسر است. شما می توانید با باز کردن اینستاگرام در مرورگر وب، افراد را به راحتی بلاک و آنبلاک کنید.

همانند شیوه ای که برای انجام این کار در اپلیکیشن انجام دادیم ابتدا باید پروفایل بلاک شده را در مرورگر جستجو کنید. متاسفانه در مرورگر امکان مشاهده لیست افراد بلاک شده امکان پذیر نیست و برای آنبلاک، هیچ راهی جز به خاطر آوردن نام ها ندارید. بعد از پیدا کردن پروفایل فرد مورد نظر، روی آیکن منو کلیک کنید (یا ضربه بزنید) تا گزینه Unblock this user ظاهر شود. با استفاده از این گزینه فرد را از حالت آنبلاک خارج کنید.

نحوه آنبلاک در اپلیکیشن ویندوز ۱۰

در صورتی که اپلیکیشن اینستاگرام را از فروشگاه مایکرسافت دانلود و روی ابزار نصب کرده اید هم جای نگرانی نیست. شیوه انجام این کار تفاوتی با روش انجام این کار در اپلیکیشن های اندروید و iOS ندارد.

جمع بندی

حال که با شیوه آنبلاک افراد در اینستاگرام آشنا شدید حتی اگر زمانی به طور تصادفی این کار را انجام دادید نیازی به نگرانی نیست چون همواره امکان برگرداندن اوضاع به شرایط عادی وجود دارد.

اگر احیانا در انجام گام های فوق به مشکلی برخوردید کافی است مساله را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. شما را در امر پیدا کردن راهکاری برای حل مشکل یاری خواهیم کرد.

با این راه ها امر آن بلاک کردن افراد در اینستاگرام بسیار ساده خواهد شد و نیازی نیست فرآیند بسیار طولانی را سپری کنید تا به آن بلاک کردن بپردازید.