تکنولوژیک نیوز

معرفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایران

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدول رده بندی کیفی خودروهای ایران در دی‌ماه ۱۳۹۶ را منتشر کرد. در ادامه با باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای ایرانی آشنا شوید.

گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل در دی‌ماه ۱۳۹۶ توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد. در این گزارش، خودروهای سواری در دسته‌های قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون، ۲۵ تا ۵۰ میلیون، ۵۰ تا ۷۵ میلیون، ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون و بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان و همچنین خودروهای وانت و سنگین مورد بررسی قرار گرفتند.

طبق گزارش منتشر شده، در دی‌ماه ۱۳۹۶ تعداد ۹۸ هزار و ۷۴۸ دستگاه خودرو تولید شد که ۹۹ درصد آن به خودروهای سبک و ۱ درصد به خودروهای سنگین مربوط می‌شود. این دو گروه به ترتیب شامل ۴۳ مدل خودروی سبک و ۱۰ مدل خودروی سنگین می‌شود.

در گروه خودروهای سواری کمتر از ۲۵ میلیون تومان، طبق معمول خودروهای پراید ۱۳۱ و ۱۳۲ تنها یک ستاره کیفی از ۵ ستاره را دریافت کرده‌اند و در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند. در گروه خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون، خودروهای ساندرو، پژو ۲۰۷ اتومات و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک با دریافت ۴ ستاره از ۵ ستاره ممکن به عنوان باکیفیت ترین خودروهای این دسته قیمت معرفی شدند. بسترن بی ۳۰ در گروه خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان با کسب ۴ ستاره کیفی از کیفیت مناسبی برخوردار است و لیفان ایکس ۶۰ با دریافت ۲ ستاره، پایین‌ترین کیفیت را در این دسته دارد.

در گروه خودروهای ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز دو خودروی سراتو و هیوندای آی ۲۰ با کسب ۴ ستاره، باکیفیت ترین خودروها هستند و در نهایت در گروه خودروهای بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان،پژو ۲۰۰۸، مزدا ۳ نیو و سوزوکی گرند ویتارا ۴ ستاره از ۵ ستاره را دریافت کرده‌اند.

در میان خودروهای گروه وانت نیز تندر پیکاپ ایران خودرو با ۳ ستاره و خودروهای وانت آریسان، وانت نیسان و وانت کارا دو کابین با تنها ۱ ستاره، باکیفیت ترین و بی کیفیت خودروهای تولیدی هستند. در ادامه، جدول کامل رده بندی کیفی خودروهای داخلی در دی‌ماه ۱۳۹۶ را مشاهده می‌کنید:

رده بندی کیفی خودروهای داخلی – ۱ دی تا ۳۰ دی ۱۳۹۶

گروه خودروهای وانت

رده بندی کیفی خودروهای داخلی

گروه خودروهای سواری

رده بندی کیفی خودروهای داخلی

مقایسه کیفیت خودروهای سبک

رده بندی کیفی خودروهای داخلی

گروه خودروهای سنگین

رده بندی کیفی خودروهای داخلی

مقایسه کیفیت خودروهای سنگین

رده بندی کیفی خودروهای داخلی