تکنولوژیک نیوز

هواوی پی ۲۰ در تاریخ ۷ فروردین ۹۷ رونمایی می شود

در چند هفته گذشته شایعات بسیاری در مورد هواوی پی ۲۰ و پی ۲۰ پلاس به گوش رسیده است. طبق دعوت‌نامه‌ای که شرکت هواوی ارسال کرده، هواوی پی ۲۰ در تاریخ ۷ فروردین رونمایی خواهد شد.

هواوی دعوت‌نامه‌ای مبنی بر رونمایی از هواوی پی ۲۰ در تاریخ ۷ فروردین در شهر پاریس، برای میهمانان این مراسم ارسال کرده است. طبق شایعات، گوشی‌های هواوی پی ۲۰ و پی ۲۰ پلاس به دوربین سه‌گانه مجهز خواهند شد. دوربین سوم گوشی ها برای زوم ۵ برابری هیبریدی در نظر گرفته شده است.

در این دعوت‌نامه که در تصویر مشاهده می‌کنید، نمایی از برج ایفل در شهر پاریس، قرار دارد. در پس‌زمینه تصویر ۳ حلقه قرارگرفته و در انتهای متن دعوت‌نامه رونمایی از هواوی پی ۲۰ نوشته شده: با هوش مصنوعی بیشتر (Mooore) ببینید. سه حرف O به‌کاررفته در کلمه More و سه حلقه تصویر نیز نشان‌دهنده دوربین سه‌گانه گوشی ها خواهد بود.

رونمایی از هواوی پی 20

علاوه بر این هواوی پی ۲۰ لایت مجوز FCC دریافت کرده است. این گوشی همچون آیفون ایکس، دارای یک شکاف در قسمت بالایی صفحه‌نمایش خواهد بود. هواوی از این شکاف به‌عنوان فضایی برای جاسازی دوربین سلفی، گوشی و سنسورهای دیگر استفاده خواهد کرد. مجوز FCC جزییات زیادی را از گوشی‌های تایید شده نشان می‌دهد. هواوی پی ۲۰ لایت از صفحه‌نمایش ۵٫۸ الی ۶ اینچی بهره خواهد برد که دارای وضوح نمایش ۲۲۸۰*۱۰۸۰ پیکسل است و ترکیب این اندازه صفحه‌نمایش با چنین وضوح تصویری تنها با نسبت صفحه ۱۹:۹ امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین در این گوشی یک دوربین دوگانه با چینش عمودی در قسمت پشتی به‌کاربرده می‌شود.