تکنولوژیک نیوز

محبوبیت کدام اندازه از صفحه نمایش گوشی های هوشمند بیشتر است ؟

اندازه صفحه نمایش گوشی های هوشمند امروزی یکسان نیست و هر کاربر مطابق با نیاز و سلیقه خود گوشی خاصی را انتخاب می‌کند. اما محبوب‌ترین صفحه نمایش در بین کاربران کشور‌های مختلف چند اینچ است؟

هر فرد، گوشی هوشمندی با اندازه صفحه خاصی را در دست دارد و با آن کار می‌کند و الگوی ثابت و مشخصی در این زمینه تعریف نشده است. امروزه بسیاری از کاربران از داشتن پرچمداری با صفحه نمایش کواد اچ دی لذت می‌برند، با این حال آیا می‌دانستید که صفحات نمایش HD هنوز هم در جهان از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند؟ همچنین اندازه صفحه نمایش گوشی کاربران در بازارهای مختلف جهانی به کشوری که در آن زندگی می‌کنند و وضعیت اقتصادی آن بستگی دارد.

این آمارها به لطف جدیدترین تحقیقات گروه DeviceAtlas در اختیار ما قرار گرفته‌اند. این گروه تحقیقاتی پیرامون ابعاد مختلف محبوبیت تلفن های هوشمند به پژوهش و بررسی می‌پردازند. یکی از موارد جالب در پژوهش یاد شده، محبوب‌ترین اندازه صفحه نمایش گوشی ها در سال ۲۰۱۷ میلادی، بر اساس دیتای جمع‌آوری شده از سراسر جهان است. جالب است بدانید که طبق این اطلاعات، در کشورهای در حال توسعه و جهان سومی، ابعاد صفحه نمایش گوشی کاربران به مراتب بیشتر از دیگر نقاط جهان است.

این موضوع نیز کاملا منطقی به نظر می‌رسد، چرا که مردم و جامعه کاربری در این ملت‌ها از عصر طلایی رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها بی‌بهره بوده‌اند و مستقیما خود را با عصر تکامل تلفن های هوشمند وفق داده‌اند. بنابراین گوشی کاربران این کشور‌ها تقریبا نقش یک کامپیوتر را برای آنها ایفا می‌کند و هرچه اندازه صفحه نمایش گوشی آنها بزرگتر باشد، کاربرد آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال گوشی های هوشمند ۵٫۷ اینچی بیشتر در هند و مالزی محبوبیت دارند و بیش از یک چهارم کاربران در این کشور‌ها از گجت‌هایی با این ابعاد صفحه استفاده می‌کنند. همچنین یک چهارم دیگر از آمار دارندگان تلفن های هوشمند در هند و مالزی از گوشی های ۵٫۵ اینچی بهره می‌برند.

در ادامه توجه شما را به سه نمودار منتشر شده از این تحقیقات جدید جلب می‌کنیم:

با این حال محبوب‌ترین اندازه برای صفحه نمایش گوشی های همراه در جهان ۵ اینچ است. همچنین گوشی های کوچک ۴ اینچی هنوز هم علاقه‌مندان خاص خود را دارند، به عنوان مثال ۹ درصد از کاربران تلفن های هوشمند در ایالات متحده آمریکا از محصولاتی با ابعاد ۴ اینچ استفاده می‌کنند. از طرفی این میزان در آفریقای جنوبی به ۱۶ درصد رسیده است. البته اکثر این گوشی های ۴ اینچی، آیفون SE و یا آیفون های قدیمی‌تر اپل نظیر آیفون ۵ هستند. همچنین شایعات حاکی از این موضوع هستند که اپل امسال میزان تولید گوشی های کوچک خود را افزایش می‌دهد.