تکنولوژیک نیوز

ویدیوی تست مقاومت گوشی میت۱۰ پرو در برابر خراش ، آتش و خمیدگی

میزان مقاومت گوشی در شرایط سخت یکی از معیارهای اساسی در خرید گوشی است. به عنوان مثال اینکه بدانید بدنه گوشی شما در برخورد با اولین جسم تیز خش دار خواهد شد، شاید موضوع چندان جالبی نباشد. برای اینکه بدانید گوشی محبوب شما تا چه اندازه مقاومت است، دو راه وجود دارد. یک راه اینست خودتان به صورت تجربی و با استفاده بلند مدت، میزان استقامت آن را کشف کنید، این راه کمی وقت گیر است و زمانی امکان آن وجود دارد که شما گوشی مورد نظر خود را تهیه کرده باشید. راه دوم که به نظر خیلی ساده تر میاید، اینست که به کانال Zack در یوتیوب یعنی JerryRigEverything سر بزنید و مشاهده کنید که گوشی مورد نظرتان در آزمون ها سخت زک تا چه اندازه سر بلند بیرون خواهد آمد.

کانال یوتیوبی محبوب JerryRigEverything در اولین تست مقاومت خود در سال ۲۰۱۸ گوشی میت ۱۰ پرو هواوی را انتخاب کرده است. گوشی های سری میت ۱۰ هواوی آخرین پرچمداران این شرکت در سال ۲۰۱۷ می باشند. حالا که پیش فروش پرچمدار اصلی این سری، میت ۱۰ پرو در بازار آمریکا آغاز شده است، زمان خوبیست تا ببینیم این گوشی تا چه اندازه مقاومت دارد.

با مشاهده این ویدئو معلوم می شود که پرچمدار هواوی به هیچ وجه ناامید کننده ظاهر نمی شود.  نمایشگر این گوشی دقیقاً در همان جایی خراشیده می شود که انتظار میرفت و نه زودتر از آنچه باید. در خصوص مقاومت در برابر شعله آتش نیز مشابه با گلکسی S8 سامسونگ، این گوشی در حدود ۴۰ ثانیه بدون هیچ آسیبی مقاومت می کند. متاسفانه از آنجایی که صفحه نمایش لمسی میت ۱۰ پرو OLED است، برخلاف LCD بعضی از پیکسل های آن پس از قرار گرفتن در معرض شعله به خالت سابق باز نمی گردند.

دوربین ها و لوگوی هواوی در هر دو طرف توسط شیشه ای محافظت می شوند و به سادگی نمی تواند آنها را خراش داد. اما حسگر اثر انگشت که در زیر دوربین های دوگانه این گوشی واقع شده است دارای یک پوشش پلاستیکی است که به راحتی با یک جسم تیز خراشیده خواهد شد، اما با این وجود مشکلی در عملکرد این حسگر پیش نمی آید. در آزمون سخت و مهم خمیدگی، میت ۱۰ پرو کاپ قهرمانی را دست میگیرد. این گوشی چه از جلو و چه از عقب به هیچ وجه انعطاف پذیر نیست و تقریباً اصلاً خم نمی شود. در این آزمایش هیچ آسیبی به صفحه نمایش گوشی، پنل شیشه ای عقب و کلید فلزی پاور وارد نشد.