تکنولوژیک نیوز

۱۲۱۸ پهپاد سبک اینتل چراغ المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را روشن کردند!

مراسم افتتاحیه المپیک بدون چراغانی و آتش‌بازی‌های پرزرق و برق لطفی ندارد، به همین دلیل اینتل در المپیک زمستان ۲۰۱۸ خلاقیت نشان داد و چراغ این المپیک را با ۱۲۱۸ پهپاد سبک روشن کرد.

مراسم المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در پیونگ‌یانگ در حال برگزاری است و حاشیه‌های زیادی را تاکنون در این مراسم شاهد بوده‌ایم اما جشن‌ افتتاحیه مراسم المپیک همیشه از جذاب‌ترین قسمت‌های هر المپیکی است و المپیک زمستانی ۲۰۱۸ نیز از این قائده مستثنی نبود. به همین دلیل اینتل خلاقیت به خرج داد و ۱۲۱۸ پهپاد سبک را با چراغ‌های روشن به هوا فرستاد تا نماد حلقه‌های المپیک را در آسمان به تصویر بکشند.

لازم به ذکر است که این ۱۲۱۸ پهپاد به صورت زنده در مراسم المپیک برنامه اجرا نکردند و پرواز این پهپادها از قبل فیلم‌برداری شده بود و در حین اجرای مراسم پخش شد، البته باز هم ۳۰۰ پهپاد را به صورت زنده در این مراسم شاهد بودیم. اینتل وعده داده است که هر شب ۳۰۰ پهپاد در حین مراسم اهدای مدال‌ها به صورت زنده برنامه اجرا کنند.

به لحاظ فنی اجرای چنین مراسمی در نوع خود از دید نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جالب به‌نظر می‌رسد، گفته می‌شود که پرواز این پهپادها از طریق یک کامپیوتر مرکزی انجام شده است. ازطرف دیگر ظاهرا اینتل این پهپادها را برای پرواز در هوای سرد زمستان بهینه‌ کرده و قبل از انجام این نمایش در المپیک زمستانی ۲۰۱۸، پهپادهای مذکور به صورت آزمایشی در هوای سرد فنلاند آزمایش شده‌اند.

در مجموع اینتل توانست با به پرواز درآوردن ۱۲۱۸ پهپاد در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ رکورد جدیدی در کتاب گینس را برای بزرگترین نمایش هوایی با استفاده از پهپادها به نام خود ثبت کند. در پایان به این نکته نیز اشاره کنیم که اینتل پیش از این در سال ۲۰۱۶ در آلمان توانسته بود ۵۰۰ پهپاد را به صورت همزمان در هوا به پرواز در بیاورد.