تکنولوژیک نیوز

بنچمارک گلکسی اس ۹ سامسونگ منتشر شد

کمپانی سامسونگ یکی از برندهای مطرح تولیدکننده اسمارتفون بوده که در تولید دیگر لوازم دیجیتالی نیز یک برند شناخته شده کره ای به حساب می آید.

شرکت سامسونگ به عنوان عنصری قوی در ساخت لوازم الکترونیکی به ویژه تلفن های همراه هوشمند ثابت شده است چرا که نه تنها با موفقیت در طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی تا به امروز به برندی مطرح تبدیل شده است بلکه با طراحی و عرضه ی تلفن های همراه هوشمند خیلی خاص و منحصر به فرد موفقیت خود را روز به روز افزایش می دهد. شرکت سامسونگ با طراحی و عرضه ی دو گوشی گلکسی اس ۸ و گلکسی نوت ۸ غوغایی در بازار تلفن های همراه هوشمند به پا کرد چرا که این تلفن های همراه هوشمند دارای طراحی خاص و لبه های منحنی بودند و نوعی رابط کاربری خاصی را به کاربران انتقال می دادند که باعث شد تمامی آنها راقب خریداری گوشی های گلکسی اس ۸ و گلکسی نوت ۸ باشند. اما بعد از دست یافتن سامسونگ به چنین موفقیتی باز هم دست از کار نکشید و در سال ۲۰۱۸ دو گوشی هوشمند گلکسی اس ۹ و نوت ۹ را طراحی کرد. اما به تازگی گوشی که مدل آن نامعلوم است در بنچمارک گیک بنچ مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته است، که براساس نتایج لو رفته متوجه شدیم که دارای ۸ گیگابایت رم، اندروید ۸ و تراشه ی اسنپدراگون ۸۴۵ می باشد، حدس ما این است که این تلفن همراه، همان گلکسی اس ۹ می باشد. اما به دلیل اینکه این مشخصات، مشخصات معمولی و عادی در تمامی تلفن های همراه هوشمند پرچم دار در سال ۲۰۱۸ می باشد نمی توانیم به طور قطعی بگوییم که این گوشی گلکسی اس ۹ است. از طرفی دیگر سامسونگ اولین شرکت عرضه کننده ی تلفن های همراه هوشمند می باشد که به تراشه ی اسنپدراگون ۸۴۵ دسترسی دارد. بنابراین همین موضوع تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ که در این تلفن همراه استفاده شده است احتمالات ما را در خصوص اینکه این تلفن همراه همان پرچم دار شرکت سامسونگ می باشد قوی تر می کند.

این گوشی بی نام، از هر نوعی که باشد مطمعنا یکی از گوشی های پرچم دار سال ۲۰۱۸ می باشد که از نظر بررسی های بنچمارک، پرچم دار سال ۲۰۱۷ یعنی تلفن همراه هوشمند سامسونگ، گلکسی اس ۸ را پشت سر گذاشته است. به گونه ای که تراشه ی اسنپدراگون ۸۴۵ استفاده شده در آن در بخش تک هسته ای امتیاز ۲۳۷۸ و در قسمت چند هسته ای امتیاز ۸۱۳۲ را به خود اختصاص داده است . اما نکته ی جالب این است که گوشی گلکسی اس ۹ نیز در بررسی بنچمارک رتبه هایی مشابه همین رتبه های بدست آمده توسط این گوشی بی نام را کسب کرده است بنابراین میتوان باور کرد این نتایج همگی مرتبط با گلکسی اس ۹ باشد.

بالاخره انتظارها به پایان رسید چرا که شرکت سامسونگ قصد دارد در ۲۵ فوریه که با ۶ اسفند برابر است از پرچم داران تلفن های همراه هوشمند خود یعنی گوشی های گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس در مراسمی در شهر بارسلونای اسپانیا رونمایی کند. و بار دیگر خریداران و کاربران زیادی را با طراحی خاص و منحصر به فرد تلفن های هوشمند گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس به خود جذب کند. با این تفاسیر باید گلکسی اس ۹ را یک گوشی هوشمند رده بالا از برند کره ای دانست که می تواند عملکرد چشمگیری از خود نشان داده و مطرح باشد.