تکنولوژیک نیوز

معرفی اسلایدی ، یک بازی اعتیادآور برای پر کردن زمان های خالی

اگر به بازی های سبک، ساده و اعتیاد آور موبایلی علاقه داشته باشید حتما با عنوان های معروفی مانند تتریس و کندی کراش آشنا هستید. تتریس که شاید آن را با اسامی جالبی مانند “خانه سازی” هم به یاد داشته باشید از یک صفحه ساده تشکیل شده که شکل هایی از بالای کادر وارد آن می شوند و باید آنها را به صورت بلوک هایی که به هم چفت می شوند روی هم قرار دهید تا با تکمیل کردن یک ردیف آن را پاک کنید و فضا را برای بلوک هایی با سرعت بیشتر که در ادامه وارد می شوند باز کنید. کندی کراش هم که در سال های اخیر یکی از دانلود شده ترین بازی ها روی پلتفرم های موبایلی مختلف است به ساده ترین شکل یک بازی با کادری است که شکل های رنگی در آن به صورت تصادفی وجود دارند و با ردیف کردن سه رنگ مشابه در کنار هم می توانید آنها را حذف کنید تا در نهایت با به دست آوردن امتیاز لازم در هر مرحله آن را به پایان برسانید. این دو بازی فوق العاده محبوب هستند و میلیون ها نفر در سراسر جهان به صورت شبانه روزی در حال پر کردن وقت های خالی خود با آنها هستند. حالا یک بازی جدید در همین سبک معرفی شده که می تواند مجموعه بازی های “دم دستی” کاربران موبایل را کامل کند.

اسلایدی (Slidey) بازی جدید مورد نظر است که می توان آن را ترکیبی از تتریس و کندی کراش دانست. در هر مرحله نوارهایی با عرض های مختلف روی کادر اصلی بازی نشان داده می شوند که در بین آنها فضاهای خالی وجود دارد. هدف در هر مرحله پر کردن این فضاهای خالی با حرکت دادن عرضی یا لغزاندن نوارها و انتقال نوارهایی با عرض مناسب به این فضاها برای حذف کردن ردیف مورد نظر است. شاید دیدن ویدئوی زیر بهتر از هر متن دیگری بتواند روش اجرای بازی را مشخص کند.

با رفتن به مراحل بالاتر به تدریج سناریوهای سخت تری پیش روی شما قرار خواهند گرفت. هر کدام از نوارها ویژگی های خاصی مانند الکتریکی شدن یا بمب گذاری شده بودن را پیدا می کنند و همین باعث می شود سپری کردن زمان در این بازی بسیار ساده تر و خوشایندتر از آنچه فکر می کنید باشد. اسلایدی برای دو پلتفرم اندروید و iOS منتشر شده و دریافت آن کاملا رایگان است.