تکنولوژیک نیوز

جا دادن حسگر اثر انگشت گلکسی نوت ۹ زیر صفحه نمایش

کمپانی کره‌ای قصد دارد تا برای ساخت حسگر اثر انگشت گلکسی نوت ۹ راه حل خود را بدون تکیه به شرکت‌های واسط پیدا کند.

سامسونگ اولین دستگاه خود را با این فناوری راهی بازارهای جهانی خواهد کرد.

تحقیق در این موضوع ممکن است برای سامسونگ هزینه‌های بیشتری به بار آورد، اما در طولانی مدت به با حذف هزینه‌های مربوط به لایسنس و حق استفاده از آن ، به نفع این شرکت خواهد بود.

تصویری که در بالا ملاحظه می‌کنید، به پتنت جدید سامسونگ تعلق دارد و تلاش این شرکت برای توسعه حسگر اثر انگشت قرار گرفته در درون نمایشگر را نشان می‌دهد.

در تصویری بالا ، پتنت جدید سامسونگ را مشاهده میکنید که تلاش این شرکت برای توسعه حسگر اثر انگشت قرار گرفته در درون نمایشگر را نشان می‌دهد. البته این طرح هیچ اشاره‌ای به سنسور اثر انگشت گلکسی نوت ۹ و یا پرچمداران بعدی سامسونگ ندارد و فقط به عنوان یک مرجع به نمایش درآمده است.

در سال ۲۰۱۶ گزارش‌هایی با این مضمون که سنسور تعبیه شده در درون صفحه نمایش گوشی،  در مدل‌های گلکسی اس ۸ و یا گلکسی نوت ۸ خواهد بود، اما این اتفاق هرگز به وقوع نپیوست.

بعد از آن نوبت به گلکسی اس ۹ رسید و با توجه به رندرهایی که از این دستگاه منتشر شده، می‌توان گفت که باز هم چنین چیزی محقق نشده و اکنون نوبت به گلکسی نوت ۹ رسیده است.

تا اکنون ویوو با استفاده از تکنولوژی سیناپتیکس، اولین گوشی جهان با سنسور تعبیه شده در زیر صفحه نمایش گوشی را با نام Vivo X20 Plus UD معرفی کرده است.

 

باید دید که آیا سنسور اثر انگشت گلکسی اس 9 در زیر نمایشگر آن قرار خواهد گرفت
این تصویر هم پتنت دیگری از سامسونگ را که وجود حسگر اثر انگشت درون نمایشگر گلکسی نوت ۹ دارد را نشان می دهد.

سامسونگ گلکسی نوت ۹ قرار است در اواخر ماه اگوست در نمایشگاه IFA 2018 معرفی شود. باید منتظر باشیم که سنسور اثر انگشت آن در زیر نمایشگرش قرار خواهد گرفت یا مانند دیگر پرچمدارها شاهد سنسور بیومتریک در پنل پشتی آن خواهیم بود.