تکنولوژیک نیوز

گوگل فروشی دوبرابر از گوشی های پیکسل‌ اش در سال ۲۰۱۷ داشته است

با ورود به سال ۲۰۱۸، شرکت های حوزه تکنولوژی کم کم آمار فروش خود در سال گذشته را منتشر می کنند. گوگل نیز از این قاعده مستثنی نیست، این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که آمار فروش دستگاه هایش در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با ۲۰۱۶ دو برابر شده است، اما مانند همیشه هیچ آمار و ارقامی از این خبر منتشر نکرد. به لطف شرکت IDC که یکی از بزرگترین تحلیلگران بازار می باشد، یک آمار تقریبی از میزان فروش گوگل بدست آمده است.

فرانسیسکو جرونیمو، مدیر تحقیقات IDC اعلام کرد که در سال گذشته گوگل ۳٫۹ میلیون دستگاه پیکسل به فروش رسانیده است. این تحلیلگر ادعای گوگل مبنی بر فروش دو برابری محصولاتش را نیز تأیید کرد. IDC معتقد است که گوگل فاصله بسیار بسیار زیادی تا تبدیل شدن به یک رهبر در بازار موبایل دارد. اصلی ترین دلیل این موضوع استراتژی گوگل در نحوه توزیع گوشی های پیکسل است؛ که بخش بزرگی از بازار جهان شامل آن نمی شود. بدین ترتیب و با این عرضه محدود روند پیشرفت گوگل در بازار موبایل آرام تر از  آن چیزی است که باید باشد.

با این وجود به نظر میرسد که وضعیت گوگل در فروش گوشی از اسنشال فون خیلی بهتر است. به نقل از IDC اندی رابین خالق اندروید که با امیدهای بسیاری تصمیم به ساخت گوشی اسنشال با نام PH-1 گرفت، موفق شد تنها ۸۸۰۰۰ از این گوشی را در سال ۲۰۱۷ به فروش برساند. این آمار قطعاً چیزی نیست که ارزش جشن گرفتن داشته باشد، اما به یاد داشته باشید که PH-1 اولین محصول یک استارتاپ است. علاوه بر این اسنشال فون با مشکلاتی در زمینه تحویل گوشی ها به مشتریان دست و پنجه نرم کرد که این موضوع هم آمار فروش گوشی را تحت تأثیر قرار داد. با این حال این شرکت امیدوار است که در سال جدید عملکرد بهتری داشته باشد و بتواند به جایگاهی که شایسته آن است، دست یابد.