تکنولوژیک نیوز

ترفند تبدیل رایانه ویندوز ۱۰ به هات‌اسپات

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که مایکروسافت با ویندوز ۱۰ ویژگی‌های بسیاری از تلفن‌همراه را برای سیستم‌عامل‌های دسکتاپ خود به ارمغان آورد و این ویژگی‌ها را به نحوی که کاربران مدرن و امروزی انتظار دارند از دستگاه‌های خود استفاده کنند، افزایش داد.

مایکروسافت به همراه ارایه نسخه جدید، ویژگی هات‌اسپات کردن کامپیوتر را به ویندوز ۱۰ اضافه کرد و این در حالی است که به نظر می‌رسد این ویژگی برای دستگاه‌های تلفن‌همراه مناسب‌تر است چراکه همزمان با افزایش دستگاه‌های همیشه متصل توسط اینتل و ARM، کاربران بیش از گذشته تمایل به استفاده از یک لپ‌تاپ یا تبلت برای اتصال به اینترنت و وب‌گردی دارند.

اگر شما نیز از کاربران ویندوز ۱۰ هستید و می‌خواهید نحوه تبدیل کامپیوتر به هات‌اسپات را یاد بگیرید، با ما همراه باشید.

برای انجام این کار در مرحله اول باید به قسمت تنظیمات رفته و از بخش Network and internet، گزینه Mobile hotspot را انتخاب کنید.

در زیر گزینه share my internet connection from، یکی از گزینه‌های Wifi یا Ethernet را انتخاب کنید. هرچند از آنجایی‌که اکثر کاربران از Wifi برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند بنابراین گزینه Ethernet کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

حال باید گزینه Share my internet connection with other devices، را فعال کنید.

مایکروسافت نیز همانند ویندوز‌فون و ویندوز ۸، یک ویژگی‌ دارد که به دیگر دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا در صورت جفت شدن، از هات‌اسپات استفاده کنند.