تکنولوژیک نیوز

انتشار اولین تصویر رسمی نوکیا ۱ و نوکیا ۷ پلاس

نوکیا که پس از گذشت چند سال، با انرژی بیشتر به دنیای بازگشته توانست با معرفی نسخه ۲۰۱۸ گوشی نوکیا ۶ و معرفی بی سر و صدای نوکیا ۷ فروش خوبی در دو ماه گذشته برای خود رقم بزند. اما این پایان ماجرا نیست، چرا که از اطلاعات جدیدی که در صفحه توئیتر این شرکت منتشر شده است، به نظر میرسد که به زودی باید شاهد معرفی دو گوشی جدید دیگر باشیم.

تصویر جدیدی از گوشی های نوکیا ۷ پلاس و نوکیا ۱ منتشر شده است که اطلاعات جذابی در خصوص این گوشی به ما میدهد.  به نظر میرسد که نوکیا ۷ پلاس بخشی از برنامه اندروید وان باشد. از ظاهر این گوشی مشخص است که دوربین دوگانه هم یکی از قابلیت های آن خواهد بود. در مقابل نوکیا ۱ گوشی فوق العادی ارزانی خواهد بود که احتمالاً پنل عقب آن قابل جدا شدن است.

در اوایل بهمن ماه نوکیا ۷ پلاس در گیک بنچ رویت شد و به تبع آن تعدادی از مشخصات آن لو رفت که نشان میدهد این گوشی دارای چیپ ست اسنپدراگون ۶۶۰ به همراه ۴ گیگابایت حافظه رم خواهد بود. نکته دیگری که در خصوص این گوشی شنیده میشد این بود که نوکیا ۷ پلاس اولین گوشی این شرکت با نسبت نمایشگر ۱۸:۹ خواهد بود. حالا در تصویر جدید این موضوع تأیید شده است. حسگر اثر انگشت نیز در پشت گوشی و در زیر دوربین های دوگانه آن واقع شده است.

تصویری که از نوکیا ۷ پلاس منتشر شده است این گوشی را در دو رنگ سفید و قهوه ای نشان داده است که البته ممکن است که رنگ حقیقی آن مشکی باشد. در هر دو رنگ، حاشیه های نارنجی رنگی در لبه های دوربین و سنسور اثر انگشت و لوگوی نوکیا قابل مشاهده می باشد.

نوکیا ۱ دارای صفحه نمایشی با نسبت معمولی ۱۶:۹ است. هیچ دکمه فیزیکی در پنل جلویی این گوشی وجود ندارد. تنها کلید پاور و دکمه های تنظیم صدا در لبه سمت راست آن واقع شده اند. در پشت گوشی نیز یک دوربین و یک فلش LED قرار گرفته است و در جلوی گوشی سنسور بزرگی به چشم می خورد که با توجه به ارزان بودن این گوشی باید دید که کیفیت آن در چه سطحی است. پنل پشتی این گوشی پلاستیکی به نظر میرسد و احتمالا مانند گوشی های اقتصادی لومیا قابل جدا شدن نیز باشند.

تنها ۱۰ روز دیگر به شروع نمایشگاه MWC 2018 باقی مانده است و باید منتظر ماند و دید که نوکیا چه سورپرایزهایی برای طرفدارانش در این مراسم دارد.