تکنولوژیک نیوز

اولین تراشه موبایلی ۷ نانومتری جهان ، اسنپدراگون ۸۵۵ خواهد بود

اسنپدراگون ۸۵۵ اولین تراشه موبایلی جهان خواهد بود که با فرآیند ساخت ۷ نانومتری تولید می‌شود. این چیپست جانشین اسنپدراگون ۸۴۵ است که در نسخه‌های آمریکایی گلکسی اس ۹ قدرتنمایی می‌کند.

رولاند کوانت (Roland Quandt) به نقل از یکی از پیمانکاران کوالکام این موضوع را منتشر کرد. نقل قول واقعی توسط یکی از کارمندان شرکت Tessolve که یک شرکت هندی سازنده قطعات نیمه هادی است در پروفایل لینکدین او ارائه شده است.

اسنپدراگون ۸۵۵ یک چیپست ۷ نانومتری

به نظر می‌رسد که اسنپدراگون ۸۵۵ توسط شرکت تایوانی TSMC ساخته شود و این در حالی است که کوالکام چندین سال در ساخت پردازنده‌های رده بالای خود با شرکت سامسونگ همکاری می‌کرده است.

اسنپدراگون ۸۵۵ کوالکام یکی از سریع‌ترین چیپست‌های جهان خواهد بود که در نسخه‌های آمریکایی پرچمداران ۲۰۱۹ سامسونگ، همچون گلکسی اس ۱۰ –شاید این دستگاه با نام گلکسی X عرضه شود- قدرتنمایی خواهد کرد. انتظار می‌رود که سامسونگ در سال آینده میلادی، گوشی هوشمند قابل انعطاف خود را نیز به بازار عرضه کند و به احتمال بسیار زیاد، این دستگاه نیز به پردازشگر اسنپدراگون ۸۵۵ مجهز خواهد بود.

البته این احتمال وجود دارد که گوشی منعطف سامسونگ که با نام گلکسی ایکس شناخته می‌شد، جانشین سری گلکسی S شود. این نامگذاری کمی عجیب است، برای اینکه بیشتر در این باره بدانید، به لینک زیر را مطالعه کنید.

سامسونگ نیز احتمالا تولید انبوه تراشه‌های ۷ نانومتری خود را در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد کرد. این احتمالا همان تراشه‌ای خواهد بود که در جانشین پردازشگر اگزینوس ۹۸۱۰ این شرکت خودنمایی می‌کند؛ هرچند که هنوز نمی‌توان به این خبر اعتماد کامل داشت.

سامسونگ تاکنون از دو نسل پردازنده‌های ۱۰ نانومتری در دو محصول مختلف خود، یعنی گلکسی اس ۸ و همچنین گلکسی اس ۹ استفاده کرده و باید دید که برای گوشی‌های سال آینده خود، چه برنامه‌ای را ارائه خواهد داد.

رولاند کوانت پیش بینی می‌کند که مودم X24 اسنپدراگون که به تازگی توسط این شرکت معرفی شده است نیز در چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ قرار خواهد گرفت. این مودم می‌تواند سرعت دانلود تا ۲ گیگابیت بر ثانیه را پشتیبانی کند.