تکنولوژیک نیوز

طراحی گوشی پرچمدار سونی در دقایق آخر تغییر کرد

در کنگره جهانی موبایل سونی یکی از معدود شرکت هایی است که قصد معرفی پرچمدار آینده خود را دارد. اما در وضعیت فعلی این مهمترین خبری نیست که از این سازنده ژاپنی گوشی های هوشمند شنیده شده است. به نظر میرسد که مسوولین این شرکت هنوز در خصوص چگونگی طراحی این گوشی اطمینان حاصل نکرده اند و قصد دارند در لحظات آخر تغییراتی را در این گوشی اعمال کنند.

سونی در نامه ای که به FCC (کمیسیون ارتباطات فدرال) ارسال کرده است، از این رگولاتوری درخواست کرده تا مجوز ثبت یکی از گوشی های این شرکت را باطل کند. طبق گفته سونی دلیل این ابطال تغییرات ظاهری این گوشی است. با در نظر گرفتن این نکته که دستگاه تأیید شده توسط FCC در هیچ بازاری در جهان به فروش نرسیده است، این کمیسیون مشکلی برای ابطال گواهینامه آن نخواهد داشت.

تاریخ این نامه روز ۷ فوریه (۱۸ بهمن) است و این یعنی کمتر از یک ماه به زمان معرفی سونی تصمیم به ایجاد تغییرات گرفته است. بدین ترتیب به نظر نمیرسد که زمان کافی برای ایجاد تغییرات اساسی در پرچمدار آینده این شرکت وجود داشته باشد. مشخص نیست که سونی دقیقاً قصد دارد چه تغییراتی بر روی گوشی آینده اش اعمال کند، اما ممکن است که این شرکت هم قصد اضافه کرده شکافی مشابه با آیفون ۱۰ را به گوشی خود داشته باشد.

سونی تأیید کرده است که در نمایشگاه MWC 2018 در روز ۲۶ فوریه (۷ اسفند) یعنی دقیقاً یک روز پس از رویداد بزرگ معرفی پرچمدارانسامسونگ، قصد برگزاری مراسمی را دارد که احتمالاً به معرفی پرچمدار جدیدش منتهی خواهد شد. انتظار میرود که در کنار پرچمدار سال ۲۰۱۸، سونی دو گوشی میان رده دیگر را نیز معرفی کند.