تکنولوژیک نیوز

عرضه گوشی پی۲۰ پلاس هواوی با باتری ۴۰۰۰ mAh و AOD

هواوی تصمیم ندارد که پرچمداران جدید خود را در کنگره جهانی موبایل معرفی کند، این موضوع به طور تقریباً رسمی توسط هواوی اعلام شده است. اما این دلیل قانع کننده ای نیست که اخبار پیرامون این گوشی ها دیگر منتشر نشود. بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند در چین تصمیم دارد که در تاریخ ۲۷ مارس (۷ فروردین) در پاریس از سه پرچمدار جدید خود پی۲۰ استاندارد، لایت و پلاس (شاید هم پرو) رونمایی کند. صرف نظر از اینکه گوشی سوم چه نام داشته باشد، اطلاعات جدیدی در خصوص آن توسط  @funkyhuawei منتشر شده است.

این کاربر که به نظر میرسد متخصص در زمینه گوشی های هواوی می باشد، ادعا کرده است گوشی پی۲۰ پلاس دارای باتری ای با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت خواهد بود. اما این باتری با ظرفیت بالا بهترین ویژگی این گوشی نیست، چرا که پی۲۰ پلاس دارای قابلیت AOD یا همانAlways On Display نیز می باشد. صفحه نمایش همیشه روشن تا امروز تنها در گوشی میت ۱۰ پرو هواوی وجود داشت. از طرف دیگر باتری این گوشی نیز ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت داشت. در اینجا این سوال مطرح می شود که آیا پی۲۰ پلاس همان میت ۱۰ پرو است که شاید کمی تغییرات ظاهری و سخت افزاری در آن اعمال شده است؟ هنوز برای پاسخ به این سوال کمی زود است، چرا که اطلاعات این گوشی هنوز به صورت مستند مشخص نشده است.

خبر جدید در خصوص گوشی پی۲۰ پلاس با در نظر گرفتن ۲ نکته چندان دور از واقعیت نخواهد بود. نکته اول اینست که پرچمدار قبلی سری پی، یعنی P10 دارای باتری ای با ظرفیت ۳۷۵۰ میلی آمپر ساعت است و جهشی کوچک برای پرچمدار آینده معقول به نظر میاید. نکته دیگر قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن است که لازمه آن استفاده از پنل OLED می باشد. تنها گوشی هواوی که در حال حاضر به این قابلیت مجهز است، میت ۱۰ پرو می باشد که دارای نمایشگر OLED است، در حالیکه دیگر پرچمدار این سری، میت ۱۰ استاندارد دارای نمایشگر IPS LCD می باشد، بنابراین دور از انتظار نخواهد بود که گوشی های آینده سری پی با نمایشگرهایی با تکنولوژی متفاوت عرضه شوند. با تمامی این اوصاف نمی توان اخبار امروز و روزهای آینده را تا زمانیکه به طور رسمی از سمت هواوی منتشر نشده اند، با اطمینان تأیید کرد و باید تا حدود یک ماه دیگر، یعنی زمان رونمایی از این گوشی های صبر کنیم.